• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 19:03

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Aequidens rivulatus (Green Terror)

Започната от micka, 18.11.2013 03:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

micka

здравейте, искам да попитам до колко сантиметра достига женски Aequidens rivulatus (Green Terror)
защото искам да си купя 20см такава, но ми казаха, че май няма толкова големи, а на всякъде пише за общият им размер 22-25см.

Caxapa

Еххх, Гуглето не го ли пита?  Ети ти> За филма, вижте The Green Terror .
Green терор

A мъжки Green терор цихлиди.
Научно класификация
Кралство:    Animalia
Phylum:    Chordata Хордови
Клас:    Actinopterygii
За поръчка:    Perciformes
Семейство:    Cichlidae
Подсемейство:    Cichlasomatinae
Genus:    Aequidens
Вид:    A. rivulatus
Тригонометрия име
Aequidens rivulatus
( Günther , 1860)
Синоними
Andinoacara rivulatus (Günther, 1860)
Acara aequinoctialis Regan, 1905
Acara azurifer Fowler, 1911
Chromis rivulata Günther, 1860
В зелен терор (Aequidens rivulatus) е колоритен сладководни риби в цихлида семейството . Рибата идва от Pacific страна на Южна Америка в крайбрежните води от Tumbes река в Перу до Esmeraldas река в Еквадор . Мъжките и женските могат да достигнат дължина от 30 сантиметра (12 инча). Женските са достигнали полова зрялост на около 12 см (4,7 инча).
Както подсказва името, късно младежката фаза и възрастни фаза екземпляри могат да бъдат много агресивни. Това не е гарантирано, обаче, и мирни хора може да се наблюдава. Младите ужаси зелени често се продават в магазините за домашни любимци и аквариум за аквариум хоби. Този вид не трябва да се бърка със синьо Acara цихлида , Andinoacara pulcher), който е подобен на външен вид; Синята Acara не е толкова агресивен и не расте толкова голям, колкото Green Terror.
Рибата е малко по-дълбок плътен, притежаващи високо чело си. Възрастните мъжки разработи изразена гърбица челото, съставен от мастна тъкан. Младите са жълто-кафяво с сребристо-сини петънца и са лишени от ярки преливащи се цветове синьо, зелено, оранжево и оцветяване и дълги, преливащи перките на възрастни екземпляри.
В природата, Зелени ужаси живеете в тропически климат и предпочитат вода с 6.5-8.0 рН , твърдост на водата 25,0 DGH и температурен диапазон от 20-24 ° C (68-75 ° F).
/взето и копирано от Уикипедия/

micka

Цитат на: Caxapa - 18.11.2013 12:43
Еххх, Гуглето не го ли пита?  Ети ти> За филма, вижте The Green Terror .
Green терор

аз гуглето го питах ма там пише и много глупости,
а в този сайт колко пъти съм писъл се много нещо нервно ми се отговаря да няма някакъв проблем?

Caxapa

Къде видя нервност в отговора?  *dontknow*

micka

виж сега не е за първи път имах и няколко обяви, които ми бяха изтрити без да знам защо

не всеки е длъжен да знае как се слагат снимки лично аз съм много бос с компа,

а и пише, че е препоръчително!

но да не се отнасяме мерси за отговора

Caxapa

С потвърждаването, че сте съгласен с условията на форума Вие сте длъжен да спазвате правилата! Незнанието и неумелоста да боравите с компютър не ви оневинява./това за протокола само/ Всеки може да попита и на всеки му се дава отговор.

kosy78

аз ще ти отговоря без нерви, - женските са доста по малки - 15см е моята в 600 литра, на 2 г възраст, мъжките стават доооста по големи и са доста по нервни, 20см, 25 см зависи ко си прайл преди да станат големи, банват те за нищо, остави шегата, стават си грамадни и зли - поне 20 см, ако го гледаш като хората- като хората значи замразени храни-няколко вида(циклопс, хирономус, артемия), маркови сухи(тетра, метра, джейбиел и др реклами), аз им давам на моите и замразена цаца и хайвер от шаран и сом,живи щурци, хлебарки, ако успея да хвана поне една,и са огромни, практиката е най добрия учител, сам прецени.., иначе можеш да прочетеш хиляда глупости, ама твоя аквариум ще ти даде най добър съвет..

Similar topics (3)

39325

Публикации: 3
Прегледи: 3857

58545

Започната от Росен Славов


Публикации: 0
Прегледи: 2186

43917

Започната от tre


Публикации: 5
Прегледи: 2815