• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

трудна ли &#

Започната от Живко, 04.01.2005 20:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Живко

питам защото това ми е единствения успешен опит с цихлиди,освен скаларии де.интересно ми е дали съм бил късметлия или наистина водата в Плевен е перфектна за тях.
Никой не се е родил научен.

Astronaftus

Абе, пичун, кво ша речи "зебровидна цихлозома" бре???

Boby_

Зебровидната цихлазома е може би най-лесната както за гледане, така и за размножаване цихлида. По-добре е да се каже, че не е лесно да се уморят зебровидни цихлазоми. Освен това в аквариум със зебровидни цихлазоми винаги има ЕКШЪН.  :lol:

Astronaftus

Окейче ,батка ама тва някви малвийци ли съ , хамериканци ли съ ?
дайте некфъ снимка поне ...
...ако не става и латинското наименование

Boby_

:lol: Старото име на вида е Cichlasoma nigrofasciatum - използвам него, защото все още твърде малко хора знаят за "разхвърлянето" на почти целия род цихлазома по други родове. Актуалното име на зебровидната цихлазома е Archocentrus nigrofasciatum. Обитава Централна Америка и е страшно кораво малко копеленце - виждал съм да живеят с кеф в акватерариум, пълен с доста големи червенобузи костенурки.
http://fish.orbust.net/convictcichlid.html  :lol:  :wink:

Astronaftus

Абе пичове да бехте къзали ,че става въпрос за Негрофасциатум бре !
Само че има и чисто бели негрофасциатоми (като изключим женските индивиди от този тип) , на тях как им викате тука в София : "Беловидна цихлозома"

Boby_

:lol: Викаме им "бяла зебровидна цихлазома".  :wink:

Astronaftus

Много тарикатско наистина  :twisted:

Boby_

Цитат на: "Astronaftus"Много тарикатско наистина  :twisted:

Супертарикатско, нали? Почти като оня биоцелатум, дето го беше сложил отначало на снимката.  :wink:

Astronaftus

Онуй тарикатското дет го бях турил одее ,беше тинейджерясъл Жокер (  Aequidens rivulatus ) , а не биоцелатум макар че тука по шоплука май и "биоцелатумите" ви са си дибидюс "октофасциатуми"...

niky

Радвам се, че си фен на рибите, но не мога да разбера какво удоволствие ти прави да пишеш на диалект?
Или пък е мода някаква? Или ?....

Astronaftus

Секи с навлеците си ...Ний с аркадашите ут Димитровград тъй по-ни кефи да си лафим и ф Чатъ ! Щто, нешто проблем ли имъш ? :lol:

niky

Да ти кажа, тук няма никой от Димитровград.

Не знам за Boby, но аз лично не смятам изобщо да ти отговарям, като ми пишеш някакви неразбрани думи.

Boby_

Цитат на: "Astronaftus"Онуй тарикатското дет го бях турил одее ,беше тинейджерясъл Жокер (  Aequidens rivulatus ) , а не биоцелатум макар че тука по шоплука май и "биоцелатумите" ви са си дибидюс "октофасциатуми"...
Мдам, вярно си е сега като позагледах снимката.  :lol:
А между другото Ники е прав по отношение на диалекта - дай малко по-леко с него, че трудно става диалог така.

Astronaftus

Един, двама, трима...Още някуй да ни му съ нрави "Диалекта"ми...!?? Кво Ви става,бе хора...!?? Вии май и чуство за хумур нямати...или сте някви "пенсии"... Тамън съ зарадвах, че шъ мога  тука да полафя или науча нешто от някуй по-сириозен Хобибрадър за Американскити Цихлиди...и Вии зехти да ми съ обяснявати в нелюбоф...!?? Нидейти така – не искам да обидя никуй!!! И приканвам наште хора от Южнити Щати на България – който е набарал тоз форум ,да вземи да са включи..., че май шъ стана Десидент!