• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 06:15

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Златна с главата надолу

Започната от Руми, 25.06.2010 16:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Руми

От 2 дни, златната е с главата надолу. Така стои. По някое време се обръща и продължава да плува. Мисля си, че нещо е болна, тъй като задната част на корема е голям колкото топче за тенис на маса. Не е в аквариум, в езеро е. Ще се постарая да кача и снимка със "стойката" и.
: 25.06.2010г 16:04ч
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.picvalley.net%2Fu%2F2811%2F2507128319342475461277474259nLmegwF5jR68HKNNkklO.JPG&hash=52d52fc929f9e25a74368310dfea9e4e830c2017

nikolaytoshev

Темата е преместена в раздел "Болести"

MeTogu

Руми,мисля че рибката ти е глътнала камъче и за това има проблем и седи така.Но не мисля и че ще се оправи.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Руми

Четох тук за това, но може би е много малко вероятно, тъй като няма дребни камъчета в езерото. Само големи речни. Търси по-дълбоко място и като достигне дъното се обръща. То е ясно, че ще умира, но пък много дълго продължи това. А може ли да е преяла? Яде от храната на коите,а те за една седмица добре се "освиниха" с новата храна?

vasso

Може и да е от храната. Имало е случаи на оправяне на такива риби. Остави ги на диета( то не знам възможно ли е в езеро, все нещо ще си намерят) и дано се оправи. Не вярвам да е нещо с плавателния мехур, въпреки че не е изключено.

Асен Евгениев

Да не те плаша, но преди като имах златни, 2-3 така се обърнаха и се споминаха. То аз и не направих
нищо да им помогна де.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Руми

Вече 4ти ден рибата е все така. Ако беше глътнала камъче, дали нямаше да се е споминала вече? Или ако е преяждане да се е "разтоварила"?

MeTogu

Защо да се спомине от камъче.Просто може така да си и остане.Интерестно ми беше от къде си толкова сигурна че няма камъче което да може да глътне?Идея си нямаш колко са  :duvar: тея риби  :-D
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

hanuman

Цитат на: Руми - 27.06.2010 11:51
Вече 4ти ден рибата е все така. Ако беше глътнала камъче, дали нямаше да се е споминала вече? Или ако е преяждане да се е "разтоварила"?
Имам един познат със същия проблем. Вече 3 месеца е така рибката. Няма изгледи да се оправи ама пък си живее.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

nikolaytoshev

А забелязала ли си дали се храни?

Руми

Цитат на: nikolaytoshev - 27.06.2010 15:20
А забелязала ли си дали се храни?

не зная дали не обира от дъното, защото изобщо не е отслабнала. вчера видях, че изяде една от гранулите на коите. прави ми впечатление, че започна да търси по-голяма дълбочина, завира си главата в дупките между камъните на дъното и стои като умряла

nikolaytoshev

Най-вероятно така ще си остане - нито ще се оправи, нито ще се влоши.
Имах женска бета, която обичаше да се прави на умряла. Стоеше отгоре на повърхността или настрани или с корема нагоре по цял ден. Чукнех ли й на стъклото веднага започваше да си плува нормално. Все едно си почиваше така. Живя си спокойно при мен около година така.

Руми

явно и при мен ще е така. държи се по същият начин. благодаря на всички, отзовали се  *thanks

MeTogu

Купи си 2-3 нови рибки.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Руми

Цитат на: MeTogu - 27.06.2010 23:00
Купи си 2-3 нови рибки.
*THUMBS UP* днес за малко да купя пак едни красавици, но се отказах после. коите са напълнили езерото и ще се чудя зимата какво да ги правя. а тази умря днес. така и не разбрах от какво, но какво да се прави. жалко, бяха страхотна двойка с другата

Similar topics (5)

20199

Започната от BatV


Публикации: 3
Прегледи: 4457

59532

Публикации: 1
Прегледи: 2449

35480

Започната от Desidy


Публикации: 1
Прегледи: 2456

56794

Публикации: 6
Прегледи: 3845

32654

Публикации: 13
Прегледи: 6807