• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
07.05.2024 22:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Златна рибка - странен израстък

Започната от BatV, 27.12.2011 13:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

BatV

Здравейте,
Ето за какво става дума:











Рибката от месец и половина лежи на дъното. Първоначално беше като леко загниване по две от люспите на това място - сега излелзе този израстък, после се отчупи както е видно от снимките. Иначе се храни. Има въздух в изпражненията.  Живее заедно с още 3златни в 150л. от повече от 2 години. Другите са здрави и жизнени. Смяната на водата е 40-50л. седмично. Филтъра е Ехейм 2224, температура 20С. Свети се по 6часа, изкуствени растения. Храня всеки ден с 1 ден почивка.

С какво и как да лекувам. Да я отделям ли? Ако беше заразно вече и другите да са прихванали си мисля....



xoxi

виж тука на какво приличаше преди да се скъсаhttp://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=http://www.koiclubsusa.com/subcat88.html&ei=gHzbTt77O8TT4QSw763GDQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=4&ved=0CDYQ7gEwAzgy&prev=/search%3Fq%3DLernaea%2B-%2BAnchor%26start%3D50%26hl%3Dbg%26client%3Dfirefox-a%26hs%3D1xs%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26biw%3D1016%26bih%3D628%26prmd%3Dimvns
мен ми прилича на метил но на снимката не личи затова ти давам линк за да прецениш сам

BatV

Не мисля, че е червей.
Някакви други предположения?  *dontknow*

houngan


raiko

Това са камшичести паразити - hexamita.  При външната форма на заболяването се появяват тези колонии от паразита. Те най-често са в областа на главата. Паразитите са характерни за  болеста "дупки в главата", която е по-често срещана при  цихлидите, но се среща и при коите и златните рибки. Паразитите също така се появяват и в отворите на страничната линия на рибите(както е в твоя случай).  Основното е ,че трябва да се подобрят условията на отглеждане и рибата може да се оправи и без лечение. Може да я лекуваш и с метронидазол(Flagil - примерно).

BatV

Raiko - това ли:

http://apteka.framar.bg/21000045/%D1%84%D0%BB%D0%B0%D0%B6%D0%B8%D0%BB-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-250-%D0%BC%D0%B3-20#axzz1ibsVWgMA

и как точно да я лекувам с него. Гледам е на таблетки. Да я отделя ли?
Иначе условията , не виждам как да ги подобря - всичко е по учебник. Смяна редовно, добра филтрация, чист аквариум.....

Genadig

как рибката хвана това заболяване? драснете едно лс и ми обяснете, че се опасявам за моите...
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

BatV

Ами не знам. Не съм добавял нови риби. другите 3 са си ОК. Само тази стой в едно място от аквариума и се раздвижва единствено като ги храня.
Вече повече от 2 години ги гледам без проблем.
Тази година не съм слагал нагревател, защото минах на изкуствени растения и си мисля, че може от това да е. Аквата е в хола и там през ноща пада до 15-16. После през деня работи климатик.
Добавих го и го пуснах на 22C.

Другото което е, че добавих арерация.
Само тези 2 работи съм променил. :duvar:

raiko

По принцип тези паразити се срещат във всички риби, но започват да се развиват по-масово в по-отслабналите организми. Най-често се появяват в края на зимуването на рибите, когато организмите им са най-отслабнали. В повечето случаи при пролетното затопляне на водата и когато започна по-често да опреснявам басейна тези "фитилчета" изчезват без да се налага да лекувам рибите.   Ако решиш да лекуваш с Флажил, дозировките и лечението са както при Дискусите от Хексамитоза.  Едно хапче (250 мг.) на 50 литра вода в продължение на 3 дни и след това смяна на част от водата (примерно 30-40%). След 5-6 дни провеждаш нова тридневна процедура. По време на лечението да няма механична филтрация на водата.

BatV

Ок.
Благодаря за отговора.
Между другото, моите рибки , всъщност са твой. *THUMBS UP*

Ааа и още нещо, вместо да спирам филтрацията на всички риби, не е ли по-добре да отделя болната в 15-20литров съд и там да си я лекувам спокойно?

BatV

За статистиката:

Излекувах я.
Смени на 4-5дни по 40% вода.
След око две седмици почна да се оправя, след месец беше като нова! 

Similar topics (5)

10296

Публикации: 6
Прегледи: 4425

7685

Започната от DareDevil


Публикации: 2
Прегледи: 2640

53179

Публикации: 9
Прегледи: 4323

20199

Започната от BatV


Публикации: 3
Прегледи: 4460