• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 20:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Златна рибка - потъмняване

Започната от Деметриа, 26.01.2014 21:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Деметриа

Здравейте. От около 2 дни имам проблем с една от четирите ми златни рибки - края на тялото и началото на опашката потъмняват. Има две - три големи сиви петна. На какво се дължи това? Изчетох много неща от този форум, тъй като съм начинаещ акварист. Ето и малко подробности.... аквариума ми е 125 литра Ferplast. Допълнително съм включила само една помпа. Покритието на дъното ми е малко пясък (най-отдолу) и след това 10 кг. бял грунд. Имам 4 най-обикновени растения. Рибите, които гледам в аквариума са следните: 4 златни рибки, 2 скалария, 2 гупи, 4 хелера, 2 шаранови рибки, 2 сома и още 5 други малки, на които не им знам все още името (засрам). Имахме още около 5-6, но те измряха (не следвах предварителните инструкции, за което съжалих в последствие). Сега, когато изчетох основите на отглеждането е по-друго. Сменихме водата стъпка по стъпка, както е описано тук във форума. Оставихме е да престои и така нататък. И няколко дни, след като вече всичко бе нормално (уж), рибката започна да потъмнява, а тя ми е любимка и бе една от най-игривите ми. Моля, помогнете ми... къде греша? Не светкам и не изключвам постоянно лампите (оставям ги от сутрин в 8 до 22 часа вечер). Храня ги по 1 път на ден в нормално количество. Аквариума ми е едва на 15 дни. Благодаря Ви предварително за отделеното време и Вашите отговори :)

Асен Евгениев

Цитат на: Деметриа - 26.01.2014 21:51
4 златни рибки, 2 скалария, 2 гупи, 4 хелера, 2 шаранови рибки, 2 сома и още 5 други малки...Имахме още около 5-6, но те измряха...Аквариума ми е едва на 15 дни.
Много и неподходящо съчетани риби в нов аквариум, очаквай още жертви.Виж тези
статии.
http://aquariumbg.com/statii.php?statia=98
http://aquariumbg.com/statii.php?statia=4
Дай снимка на златната, може да е естествена пигментация.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Деметриа

Благодаря ти много за информацията.

Similar topics (5)

20199

Започната от BatV


Публикации: 3
Прегледи: 4457

29483

Публикации: 12
Прегледи: 6266

60111

Публикации: 6
Прегледи: 1711

38093

Започната от marto557


Публикации: 2
Прегледи: 2577

5918

Започната от danio


Публикации: 3
Прегледи: 3191