• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 18:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Защо ми умря молинезията? ;(

Започната от Теодор Буров, 15.08.2010 12:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Теодор Буров


Shot at 2010-08-15

Shot at 2010-08-15

Shot at 2010-08-15

Shot at 2010-08-15
Може би е от жегите...термометъра показва 28-29-30градуса.Слагам им 2пъти месечно сини капки, веднъж месечно калиев перманганат и ги храна всеки ден или през ден понякога.В аквариума имам филтър обаче нямам помпа :( .Преди 3седмици някъде ми умря и едно сомче... плс хелп  :kreshtja: :buff: :'(
Предварително се извинявам че поствам във отдел златни рибки! *SORRY*

ico

Явно не си много наясно с процесите в аквариума, щом слагаш сини и лилави неща без причина.
Попълни подробно тази бланка навсякъде където има червен цвят, за да ти помогнат колегите. Ако искаш, да имаш аквариум, почни с тия статии от изскачащото меню и карай на ред...  *THUMBS UP*
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Теодор Буров

знам защо ги слагам-попринцип за златните ми риби да не се разболяват от гъбички...
: 15.08.2010г 12:12ч
Обем на аквариума:54l

Височина:31см

Грунд -има
Дебелина на дъното:4см
Размер на камъчетата:речен грунд

Осветление:няма

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):няма
Аераторна помпа (с гъба):няма
Вътршен филтър л/ч:200
Външен филтър л/ч:няма
Система за СО2:нема
Филтрите работят(непрекъснато) или (изключвам ги за .... часа).

Дата на стартиране на аквариума:18юли

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:не
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
не

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:помня само че вчера като си мих гъмичката на външния фултър му пуснах чешмяна вода :/

Вода
Сменям по 21литра (процента) на всеки12дни.
При смяната: Водата е (престояла)/(от бийлера направо). Водата е с температура .22градуса.
Температурата на водата в аквариума е 29 градуса.

Храна
Видове храна:белодровна,чернодровна и люспи от сера
Колко често храните рибките си:всеки или през 1ден
За колко време рибките изяждат порциите си:веднага  :-D за 30секунди

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:нема
Колко % от дъното са бързо растящи:нема
Колко плуващи:имам само един роголистник обаче женската молинезия(която е жива) си хаова от това понякога 

Риби:
Полово зрели(видове, брой):3данио(2мъжки,1женска) ; 1молинезия(женска) ; 1женска гупа
Млади риби(видове, брой):2златни риби(незнам половете,щот ми ги подариха) ; 1сомче
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):0 в този аквариум

Caxapa

15.08.2010 13:28 #3 Last Edit: 15.08.2010 15:00 by nikolaytoshev
 При смяната: Водата е (престояла)/(от бойлера направо). Водата е с температура .22градуса.
Температурата на водата в аквариума е 29 градуса.
 

1.Много голяма разлика в температурните стойности на водата.                     2.Това което сипваш също е под съмнение.                                                3.Литрите на аквариума са малко за тези риби.
4.Температурата е висока за златните рибки.
5.Несъвместимост на видове риби в аквариума.
6.Липса на осветление.
Заключение:
    Недостатъчно четене на насочващите теми които се намират в изскачащото меню в ляво на екрана.

               
            ПРЕПОРЪКИ
       Необходимо е прочитане на темите, като се започне от оборудване и създаване на нов аквариум и се премине към теми от рода на как, колко и какви риби може да отглеждаме в аквариума си. С две думи основно прочитане на всичко което е в изкачащото меню.
         

    Приятно четене и успехи с акваристиката!  

ico

На първо четене, не става ясно, дали спираш филтъра или не. Самия филтър е със слаб дебит, което предполага, че е малък и с малко филтърен материал. Може да го преправиш с по-голяма гъба за аераторна помпа. Аквариума ти е нов и има доста животни. Като цяло стига само за двете златни рибки. Не слагай препарати във водата, само съсипваш системата. Сменяй 20-30% от водата най много на седмица. По-рядко не става... Температурата ти в момента е висока и много висока за златните рибки, може да я намалиш с вентилатор. Гледай, водата която слагаш в аквариума, да е с сходна температура в него. Тия чернодроВни и белодроВни храни са за угояване на риба. Ако не бързаш, да ядеш рибите от аквариума, по-добре не цапай водата с такива храни.  ;-) Чети статиите, ще са ти от полза.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Теодор Буров


Bolta

Колеги , този аквариум беше мой , както и филтъра и грунда и умрялата рибка . По стечение на обстоятелствата в раздел пазар - новият му собственик е Теодор Буров .
Реалният обем на водата в него е 40-42 литра . Никога не съм имал проблем с филтрацията с този филтър , но имах и аерация .
Въпросната умряла рибка , беше жълта молинезия - доста едра и вероятно възрастна . При мен изглеждаше доста добре . Незнам колко живеят молинезиите , но има вероятност да е умряла и от старост .
Колегата е само на 14 години , моля не го нападайте много . След тези постове ....само да не се откаже от хобито .
Че иска четене - иска ...така е ! Предполагам , че е прочел някои теми , но може би му липсва опит . С времето , ще свикне с доста неща .
*privet*


ico

Какви нападения?  :duvar:
Получава препоръки, които само ще му помагат, докато натрупа информация. Ако има желание, няма да се откаже.  ;-) Каквато и да е причината за смъртта на рибата, то няма лошо, да се информира и да се стреми към по-добро. Нали?  ;-)
Кръщаваш го, а то във водата пикае...


Caxapa

Никой не го напада а му дава съвети как да се справи със ситуацията. А ти като си му дал аквариума, защо не си му казал да прочете напътстващите статии и теми за начинаещи? ММММ?

Bolta

Цитат на: Caxapa - 15.08.2010 16:00
Никой не го напада а му дава съвети как да се справи със ситуацията. А ти като си му дал аквариума, защо не си му казал да прочете напътстващите статии и теми за начинаещи? ММММ?
Да ....знам , че това са съвети . Нищо лошо не исках да кажа .Погрешно съм си изразил мисълта . Даже и аз му дадох няколко съвета , само че по скайпа .
Мислиш ли , че не съм му обяснил основните неща ?
Доста работи съм му казал и обяснил , когато му дадох аквариума , но май много набързо стана тогава и незнам дали е усвоил цялата информация .
*privet*  *DRINK*

Асен Евгениев

И на напредналите акваристи им умират риби, нека си признаят. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

MeTogu

Да така е.А живордките си живеят средно по около година - година и половина.После си почиват.Както се е случило и с молинезията като и гледам размера не е първа младост.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Caxapa

Цитат на: akapulko - 15.08.2010 16:43
И на напредналите акваристи им умират риби, нека си признаят. :-)
На теб умират  ли ти рибки? Не.. не ми отговаряй колега! На мен също ми умират и като умре някоя се чудя и ровя по темите за причината. Опитвам се да не повтарям това което съм  сгрешил ако има такова. Но на новите е необходимо да им се казва и показва за да не ги наказва ситуацията!

Асен Евгениев

Цитат на: Caxapa - 15.08.2010 17:01
На теб умират  ли ти рибки? Не.. не ми отговаряй колега! На мен също ми умират и като умре някоя се чудя и ровя по темите за причината. Опитвам се да не повтарям това което съм  сгрешил ако има такова. Но на новите е необходимо да им се казва и показва за да не ги наказва ситуацията!
Разбира се, че ми умират, макар и рядко, все пак съм начинаещ /като натрупан опит, не като години/.
Въпросът е,че рибки /особено живородки/, редовно си умират от старост, не е задължително да е
прецакано нещо. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

37924

Публикации: 5
Прегледи: 2989

28448

Публикации: 6
Прегледи: 4611

19717

Публикации: 13
Прегледи: 5094

7121

Публикации: 14
Прегледи: 5658

4639

Публикации: 11
Прегледи: 5532