• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.05.2024 04:08

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Данио - телескоп

Започната от morriddin, 22.04.2009 20:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

morriddin

Здравейте!
Днес забелязах, че две от женските ми даниота са с по едно изпъкнало око. Рибките са без видими наранявания, жизнени са и се хранят нормално. За съжаление няма как да ги снимам - апарата ми се скапа, а телефона ми е абсолютна бракма, пък и гадовете не застават на едно място. Останалите рибки са добре. Аквариума е 180л.,рестартиран преди 4 месеца. Последните рибки в него съм пуснал преди месец. Сменям 1/10 от водата на всеки 2 - 3 дни. Препарати не съм ползвал.
Изключвам нараняване, защото рибките са от един вид, даже пол. Мисля, че е pop-eye, но за толкова години, все не съм виждал такова заболяване, та ще се радвам, ако някой има идея за какво иде реч и какво да предприема! *dontknow*

kvostaaa

според мен  много често сменяш водата което води до стрес рибките ти и от там тръгват заболявания,сменяи мин7-10 дена водата и виж прилича ли на това http://aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=49&vid=3 акодадеш снимки може по-конкретно да помогнем
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

morriddin

24.04.2009 20:45 #2 Last Edit: 24.04.2009 20:48 by morriddin
Не е точно това. Сега виждам, че очите им са ок, като на едната има белег като от нараняване...
Относно честата смяна на вода - сменям така откакто имам аквариума, сиреч 12 години и досега проблеми не съм имал. Рибките не са стресирани понеже покрай тях има движение постоянно (имам две дяволчета, които са залепени за стъклата), пък и имам доста по-плашливи рибки в него.
Благодаря за отговора все пак! *thanks
пс. Тъй като рибките вече са добре, темата може да се заключи.

Similar topics (5)

12607

Публикации: 11
Прегледи: 5891

20302

Публикации: 3
Прегледи: 4191

4990

Започната от Sofie


Публикации: 9
Прегледи: 6256

52771

Публикации: 1
Прегледи: 1691

46721

Публикации: 4
Прегледи: 3471