• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 14:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Умряла молинезия..

Започната от G.Georgiew, 31.03.2015 21:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

G.Georgiew

Добър вечер на всички, имам питане понеже ми се случва за 1 път, днес храних рибките преди да изляза за работа, всички хапнаха бяха весели не личеше че ще има проблем, но сега като влезнах в нас едната женска молинезия е умряла, а другата има бяло околу очите, и гледам плува наляво-надясно(видимо неадекватно) четох из форума, но не можах да намеря нищо, може би е болест ...та въпроса е, АКО е да я махна ли още сега и да я отделя за да не зарази другите? :/

Caxapa

Проблема е цялостен за аквариума според мен. Едва напълнен с вода и  без  никакъв Азотен цикъл с кой знае колко на брой риби и на няколко дена/под 10/ си е  премеждие и очаквано да има проблеми. Далеч съм от мисълта да ставам нравоучителен и да  натяквам за четене на това как се стартира аквариум. Всеки иска да стане по-бързо но почти на 100% се оказва невъзможно. Ето защо сме създали и написали всички тези начални стъпки при стартиране на един аквариум. Особено важно и препоръчително е при начинаещите. Темите се намират в ляво на екрана на изкачащото меню. Та да се върнем на проблема в аквариума за да не кажеш, че четем само "конско".  Проблема е както казах всеобщ и засяга всички риби.  Та това бялото може да е няколко вида болест но без снимки на поразения участък е трудно да се даде диагноза от растояние. Има една бланка която се попълва+ снимки на болното място за да се даде правилна насока за лечение.

G.Georgiew

Прочетох доста, днес си направих експеримент смених цялата вода, имах престояла около 20 часа...след като я налях филтъра филтрираше още 2 часа, пуснах след това рибките, сега се прибирам от работа всички изглеждат жинерадостни, дадох им храна изядоха всичко...плуват нормално нямат петна или ...нещо съмнително, мисля че проблема е бил спада на Ph в водата...и за това са пострадали 3-те молинезии, който така или иначе загубих, искам да попитам как е по-добре дали да купя 1 дигитален Ph метър за водни разтвори и да замервам ежедневно Ph, или да купя тест и ако купя колко често да правя теста..за да не се получават пак такива неприятни неща..?:)

kasaba

Цитат на: G.Georgiew - 01.04.2015 23:03
Прочетох доста, днес си направих експеримент смених цялата вода, имах престояла около 20 часа...след като я налях филтъра филтрираше още 2 часа, пуснах след това рибките, сега се прибирам от работа всички изглеждат жинерадостни, дадох им храна изядоха всичко...плуват нормално нямат петна или ...нещо съмнително, мисля че проблема е бил спада на Ph в водата...и за това са пострадали 3-те молинезии, който така или иначе загубих, искам да попитам как е по-добре дали да купя 1 дигитален Ph метър за водни разтвори и да замервам ежедневно Ph, или да купя тест и ако купя колко често да правя теста..за да не се получават пак такива неприятни неща..?:)
Не се вкарвай във филми да замерваш ежедневно пх, сменяй си редовно вода, не пренаселвай аквариума, храни нормално, подбери си съвместими риби съобразени с големината на аквариума и няма да имаш проблеми. Прочети за азотен цикъл, нитрифицираши бактерии...

Similar topics (5)

24708

Публикации: 3
Прегледи: 3053

15818

Започната от vnedel4ev


Публикации: 3
Прегледи: 3428

8652

Публикации: 48
Прегледи: 15545

36173

Публикации: 2
Прегледи: 2529

57392

Започната от JBCS


Публикации: 1
Прегледи: 1777