• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 21:10

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Умряха ми рибите без видима причина...

Започната от necris, 09.05.2010 17:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

necris


Обем на аквариума: 25
Височина: 30 см

Грунд
Дебелина на дъното:.2-4 см
Размер на камъчетата:.1-3 см

Осветление: да, не постоянно

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба): да

Вътршен филтър л/ч: не
Външен филтър л/ч: не
Система за СО2: не

Помпата работи непрекъснато: да

Дата на стартиране на аквариума: 25.04.2010

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни: чисто нов, преди 15 дни
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър): не

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: не

Вода
Не е сменяна от 15 дни
При смяната: Водата е престояла: да.  Водата е с температура: 23-25 градуса.
Температурата на водата в аквариума е : 25 градуса.

Храна
Видове храна: Тетрамин
Колко често храните рибките си: сутрин и вечер
За колко време рибките изяждат порциите си: 2-3 мин

Растения:
1, прикрепено, виж снимката

Риби:
Полово зрели(видове, брой): 4 хелера, 1 анциструс,  4 неонки , 4 гупи
Млади риби(видове, брой): не
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):.не


Аквариума го направих преди 15 дена (http://necris.snimka.bg/other/misc.119893.18609823.big), взех рибите от магазин, всичките, и растението (http://necris.snimka.bg/other/misc.119893.18609822.big ) . Взех нагревател, 50Вата и държа 23-25 *С. Храня ги сутрин и вечер. Нахраних ги в четвъртък и заминах за празниците, всичко беше ок. В петък следобед се обади моя човек, дето му бях оставил ключа да ги храни и каза че 3 хелера са умрели. На другия ден - още 2 гупи. Днес кат се прибрах - само 3 неона и анциструса останали .. и те на умирачка. Преместих ги в нова вода, живнаха малко, ма не искат да ядат. Сега прочетох няколко поста, но преди да предприема каквото и да било искам професионално мнение. Гледал съм риби преди 7-8 години, 20-30 гупи - 5-6 хелера, но може да съм забравил нещо.

Сега забелязах, че едната неонка има малки бели точки по перките, и те са и някак .. наръфани, а по анциструса има много от тия бели точки и са релефни, изпъкнали, отначало мислех, че са част от окраската ма не са.

Помня, че преди слагах... метиленово синьо май, по 1 капка на 10 литра и толкова Калиев перманганат.. но сега не съм слага, щот не бях сигурен. Един приятел каза че може и да съм ги прехранил, но искам повече мнения.

Мерси предварително.



JEM

Колко време след като стартира аквариума пусна вътре рибките?Още в самото начало е трябвало да насадиш вътре повече растения!Показателите на вадта как са?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

iek

Само две точки от анамнезата са достатъчни за диагнозата амонячно отравяне:

"Дата на стартиране на аквариума: 25.04.2010
Вода-Не е сменяна от 15 дни"

Засега се въздържай да купуваш нови риби, смени грунда с по-подходящ, засади повече растения и изчакай да се стабилизира аквариума. Прави и по-чести смени на водата, аквариума не е голям, аз бих подменил първоначално по 50% през 12 часа и после по 30% през ден. Междевременно, за да си припомниш, а и за да научиш нови неща, чети темите за начинаещи.

Tiro

Това ми прилича на нов недобре стартиран аквариум с ихтио. Сложи повечко растения, сменяй по често водата.  Точките най-вероятно са ихтио. Прочети за лечението му-има доста изписано из форума. Избери си един от начините за лечение и приложи лечението докрай. Много хора правят грешка да прекъснат лечението и да започнат друго и така по скоро ще умре рибката отколкото да се излекува. Жертви неизбежно ще има, но като се стабилизира ще видиш колко е хубаво. Успех  *THUMBS UP*
120л. Гупи, Сае, Звезден Анциструс

Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!
След като не полагате елементарни усилия, не виждам причина, аз да се напрягам два пъти: първо - да разчета написаното и второ - да потърся отговора.

Caxapa

Пишеш, че имаш само аераторна помпа без гъба.  Дори преди години тези въздушни балончета от камъчето ги пускахме през гъбата която малко или много играеше роля на филтър а и добрите бактерии да се завъдят(азотен цикъл).  Грунда ти е едър като за златни рибки. Едно растение. Нетърпение за установяване на баланс в аквариума и пускане на обитатели в него. Хранене  по-често от колкото е необходимо.  И не на последно място прибързаноста ти преди да почетеш и тогава да биеш тревога.
До тук бяха негативите.
Позитивите са, че искаш  и имаш желание да се занимаваш с акваристика.
Съветите: Прочети , намери темите за начинаещите акваристи. Прочети началото с което започва форума и сам ще си помогнеш повече отколкото някой друг.
Успехи и стискане на палци в ситуацията. *THUMBS UP*

Асен Евгениев

Заглавието е неточно, има поне няколко видими причини.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

necris

Мерси за бързите отговори... очевидно бая съм се ... пообъркал. Заредих наново аквариума, с чиста вода, утре ще купя още растения и евентуално филтър с турбина. останаха ми само 3 неонки, ако оживеят ще е чудо. Както и да е .. поне ще ми е за урок. До скоро по страниците на форума...

barabata

Напиши от кой град си че има колеги които буквално изхвърлят растения. Аз също имам 4-5 вида растения и редовно изхвърлям.
Понякога елементарни растения разтящи като плевел имат много високи цени в магазините. Въпросното растение ми прилича на Хигрофила Полисперма  - баш си е плевел .
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

jordanM

Имаш бяла точка, първо излекувай рибките и после слагай нови и разстения.

Similar topics (5)

25582

Публикации: 46
Прегледи: 16659

16355

Публикации: 1
Прегледи: 2584

10807

Публикации: 1
Прегледи: 4159

6924

Започната от iliq


Публикации: 9
Прегледи: 5257

3426

Публикации: 10
Прегледи: 5969