• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 11:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Тъмни пет по златна рибка

Започната от artmika, 26.04.2004 15:56

« назад - напред »

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

artmika

26.04.2004 15:56 Last Edit: 11.12.2009 02:19 by Живко
Днес направих частична смяна на водата и после забелязах, че на една от златните ми рибки се е появило тъмно петно, под муцунката, и от двете страни.

На какво може да се дължи това ?

Boby_

http://www.aquarium.spb.ru/zdorov/zdorov_1.shtml

Виж това, разгелдай го внимателно - авторът му е свършил страхотхна работа. Може да "познаеш" петната по твоята рибка в някои от описаните симптоми.

artmika

за съжаление не се отваря сайта  :cry:

Boby_

Цитат на: "artmika"за съжаление не се отваря сайта  :cry:
Хм, странно, при мен си се отваря съвсем нормално. Но както и да е, защо тогава не пробваш енциклопедията на Ники? Там нещата са казани с по-малко думи, но най-основните болести си ги има. Само не знам дали е успял вече да ги качи всички в новия вариант на сайта.
http://aquarium.project.bg/index.php?inspage=item.txt&vid=3

artmika

Цитат на: "Boby_"
Цитат на: "artmika"за съжаление не се отваря сайта  :cry:
Но както и да е, защо тогава не пробваш енциклопедията на Ники? Там нещата са казани с по-малко думи, но най-основните болести си ги има. Само не знам дали е успял вече да ги качи всички в новия вариант на сайта.
http://aquarium.project.bg/index.php?inspage=item.txt&vid=3

преди да постна тук, точно там четох, но не намерих подходящата болест описана там....
Благодаря все пак :wink:

dani

Zdrasti, i  az  imam  zlatni  ribki-3,toku-shto  zabeliazah,che  na  ednata  okolo hrilete  e  potamnialo,kam  cherveno, no  ne  e  vanshna  rana, inache  zasega  e  jivichka i  i  se  hapva  dosta,no  iavno  ima  problem. Poneje  neznam  kakvo  da  pravia, mislia  utre  da  gi  ostavia  gladni, zashtoto  i  bez  tova  sa  dosta  lakomi,  a  i  mai  sa  mi  malko  mnogo  ribite  v  akvariuma.

artmika

петната сами си изчезнаха - така, както се появиха  :)

dani

Radvam  se  ,  che  ribkata  ti  e  dobre, i  moiata  e  jiva  i  vav  forma  ,  no  petnoto  okolo  hrilete  si  i  stoi.No  dnes  im  pravia  raztovarvashr  den,  samo  na  voda-ha,ha. :lol:

etg

Не съм голям специалист, но доколкото знам повечето златни рибки си променят окраската почти до 3-тата си година. Сигурни ли сте, че появилите петна не са от окраската.

artmika

Цитат на: "etg"Не съм голям специалист, но доколкото знам повечето златни рибки си променят окраската почти до 3-тата си година. Сигурни ли сте, че появилите петна не са от окраската.

при мен определено си беше окраската

dani

Za  sajelenie  pri  mene  ne  e  okraska,  dnes  ribkata  e  na  glad  i  pod  nabludenie  ,  pak  kakvoto  sabia  pokaje... :(

artmika

спомням си, че след 3 дневено гладуване се оправиха при мен...по празниците така се наложи  :)

mim

вече две от златните ми рибки лежат на дъното на аквариума (карантинен е) и незнам какво да ги правя. наскоро ги лекувах от  
Ichthyophthirius с малахитово зелено но май не спазих пълния курс на лечение. Преди да легнат на дъното на аквариума тялото им се кривеше сякаш имаха проблем с координацията и все бяха на една страна. Сега дори не искат да ядат. Дали   Ichthyophthirius има нещо общо със сегашното им състояние.
Моля за помощ по-компетентните от мен по въпросите с болестите защото ми е много тъжно за моите рибоци.

dani

Neznam  kakvo  e  na  ribkite  ti,  no  i  az  imam  dve  legnali, no  sa  heler  i  beta.  I  dvete  ne  pohapvat  ot  vchera,lejat  si  i  mai  helerat  disha  tejko.Mislia    si  utre  da  im  smenia  chast  ot  vodata i  da chakam  kakvo  shte  stane.Drugo  ne  mi  idva  naum.

dani

:cry: lejashtiat  na  danoto  mi heler  go  niama  veche.Tazi  sutrin  go  namerih, interesno  ,  no  si  beshe  na  danoto,  a  ne  s  obarnato  koremche  gore.Imate  li  ideia  kakvo  moje  da  mu  e  bilo? :cry:

Similar topics (5)

38093

Започната от marto557


Публикации: 2
Прегледи: 2576

13443

Публикации: 5
Прегледи: 6831

14401

Започната от joker80


Публикации: 1
Прегледи: 2604

6339

Публикации: 20
Прегледи: 12313

57495

Публикации: 4
Прегледи: 2783