• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 14:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Странно поведение на златни риби

Започната от Arwen, 16.10.2009 13:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Arwen

Обем на аквариума:50

Диаметър: 50см. (кръгъл)

Грунд
Дебелина на дъното:2-3см.
Размер на камъчетата:1-2см.

Осветление:11W

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):...........
Аераторна помпа (с гъба):Да
Вътршен филтър л/ч:...........
Външен филтър л/ч:...........
Система за СО2: ...........

Филтрите работят непрекъснато.

Дата на рестартиране на аквариума: 30.09.2009г.

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
...........

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:...........

Вода
Сменям по 10 литра (процента) на всеки 7 дни.
При смяната: Водата е престояла. Водата е с температура 20 градуса.
Температурата на водата в аквариума е 19-20 градуса.

Храна
Видове храна:Sera goldy Royal
Колко често храните рибките си:1 път шест дни дни в седмицата
За колко време рибките изяждат порциите си: 1-2 мин.

Растения: Изкуствени 2бр.
Колко % от дъното е засадено с растения:...........
Колко % от дъното са бързо растящи:.........
Колко плуващи:..........

Риби:
Полово зрели(видове, брой):.............
Млади риби(видове, брой):Златни риби Оранда; 2 броя
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой): Посочените златни рибки са пуснати на 10.10.2009г.

Както се вижда от бланката аквариума е рестартиран преди 3 седмици.
Първо го оставих със всичко работещо в него две седмици, като миналата седмица си намерих въпросните златни риби – Оранди и ги пуснах.
В магазина си изглеждаха ОК, но като ги пуснах след няколко часа едната започна да стои с главата надолу и отпуснати перки, мислех, че ще умре, но рибока си яде и изглежда добре. През 90% от времето обаче седи на повърхността скрита във вградения капак на аквариума с отпуснати перки и глава. Другата риба когато е в покой също се издига на повърхността, но главата и перките и са в нормално състояние.
В един магазин ми казаха, че е с нарушен вестибуларен апарат и щяла да умре, но тя изглежда много жизнена в малкото време когато не е скрита в някъде в капака.

Моля ви съвет, рибока е страшно красив и никак не ми се иска да умира. Четох доста, но за вестибуларен апарат при рибите нищо не успях да намеря.




santah

Доколкото разбрах използваш аераторна помпичка.По-добре е да вземеш вътрешен филтър с подходящ дебит,защото златните риби са големи прасета и цапат доста.По мои наблюдения храната,която ползваш бързо се разпада във водата и цапа допълнително,всичко това, заедно с рестарта, който си направил най-вероятно е довел до напрупване на амоняк във водата.
Ако вече не е късно направи 2,3 смяни на водата(с престояла) през 3 дни по 10л и в този период спри да храниш,ако имаш възможност вземи стартиращи (нитрифициращи) бактерии на Сера *THUMBS UP*.

NO CARRIER

Аха, да. Вестибуларният апарат, да. Аз знам кунг фу, жиу жицу, киокушинкай и още много други сложни думички. *CRAZY*

Най-вероятно още не се е заформил азотният цикъл и рибите са стресирани. А когато ги донесе от магазина, веднага ли ги пусна в аквариума или го направи постепенно?

santah ти е дал съветите. Ще се оправят.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Arwen

Мерси за съветите.
Имам nitravec на sera, ще сложа от него дано се оправят.
Иначе като ги взех от магазина ги сложих в друг съд за половин час, като добавях постепенно вода от аквариума.

gudrun

Здравейте, извинявам се предварително, , че пиша  в тази  тема, но неуспях да радконспирам как се стартира нова.
Не можах да открия тема и с подобен проблем.

Аз има проблем със странно поведение на една златна рибка.
След хранене рибка започва да изплува на  повърхността сякаш има проблеми с плавателния  мехур и така изкарва  доста време. Стои и по гръб, но като й чукна  по аквариума се  обръща  и почва  да плува, в това състояние изобщо не може да достигне дъното. И така  вече  сигурно 2-3 месеца.
В началото я храних с люспи,  после четох по  форуми, че  може би е от тях и трябва  да  постои на диета,  а след това да я храня с грахчета и скариди. Да , ама не вече от всяка  храна й става така. Грахчетата оправяха нещата само в началото...
Моля ви дайте съвет, направо ми се къса сърцето и всеки  път като я видя  по гръб си мисля, че бере душа!

dgwrite

Златната ти има проблем с плавателния мехур, доста срещано при златни риби. Пробвай да я оставиш няколко дни гладна. Не храни по много и смени плаващата храна с такава на гранули която потъва, защото когато се хранят от повърхността, налапват въздух и това още повече засилва проблема. Задължително накисвай гранулите преди да храниш. Няма гаранция че ще се оправи, но не е и фатално за рибата.

Similar topics (5)

1963

Публикации: 4
Прегледи: 6655

5103

Публикации: 17
Прегледи: 8717

11212

Публикации: 3
Прегледи: 3501

33499

Публикации: 14
Прегледи: 6806