• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 18:48

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

СПЕШНО ПОМОЩ!

Започната от Тити Чакърова, 27.09.2015 12:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тити Чакърова

Здравейте, имам рамирези болно от около 2 седмици
Симптоми:подут корем, загуба на апетит, бели като точици по главата, мниго бързо дишане, загуба на цвят. Вчера имаше само една днес точките са към 4/5
ще изпратя снимки довечера. Лекувах със бакропур и една седмица с флажил както ме посъветваха колеги от форума, обаче няма ефект освен че спря да се надува и остана толкова надута колкото си беше първата една седмица, не яде.
също така два или три неона са с подути очи и ми умря анциструса който също беше подут. Кажете ми с какво да лекувам, това изглейда като бактериална инфекция.
ето характеристики на акваруима

Дата на стартиране на аквариума:02-05-15
Обем на аквариума:60л
Височина:

Данни за водата:
pH 7,5 , амоняк не, нитрити не, нитрати не:
Температура:25-26С
Сменям по 10-15 литра на всеки 3-4-5 дни.
При смяната: Водата е понякога престояла и по често от чешмата като сипвам сера за хлор и нитривек. Водата е с температура 26-27 градуса.

Филтрация:
Аераторна помпа (без гъба):не
Аераторна помпа (с гъба):да
Вътрешен филтър л/ч:да- 900 лч
Външен филтър л/ч:не
Система за СО2:не

Филтрите не работят когато слагам лекарства заради активния въглен

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:нов неон

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:
бактопур, нитривек, акватан, флажил
Риби:
Полово зрели(видове, брой):6 неона golden neon tetra - 2 рамирези голдън - 2 данио рерио и бяло
Млади риби(видове, брой):
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):1 неон

Храна:
Видове храна: jbl люспи и замразена храна
Колко често храните рибките си:1 на ден
За колко време рибките изяждат порциите си: 2-3 минути

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:85
Колко % са бързо растящи:10
Колко са плуващи:0

Грунд:сив обикновен
Дебелина на дъното:5-7см
Размер на камъчетата:средно големи

Осветление:39вата вградена лампа
имам и охлюви - nerite snails tiger and zebra

fam

Здравейте. Виждам че проблемите ви продължават. Не преди много време бяхте постнали относно същия проблем и  много  съжалявам, че нещата не се подобряват. Съжалявам че  и аз не съм толкова компетентна за да ви помогна. Единственото, което мога да кажа е, че тези белите точки звучат тчно като  "white spot" и обикновено то се появява в следствие на стрес. Това кето съм чела и  наблюдавала при нашите рибки е, че ако рибката е здрава и живее в добри условия тя не хваща "white spot" лесно и дори да се получи има сили дори да го пребори. Очевидно вие имате някакви продължаващи проблеми в аквариума въпреки описаната терапия... съжалявам че не мога д апомогна повече. Пиша за да си знаете, че не е като че ли  никой не ви чете, или ви игнорират. Просто понякога всички признаци накуп звучат толкова объркващо..

Надявам се да успеете да публикувате снимки. така поне  по- запознатите и потготвени хора от мен биха могли да се ориентират и по- лесно.

Amev

Трихомонацид ! Мисля че може да се пробваш с него.

discusfen

Дали е трихомонацид или флажил  е все едно и също.Активната съставка е метранидазол 250 милиграма за 50 литра вода за по малките видове риби.По ветеринарните аптеки го има в течно състояние за лекарство на гълъбите няма да си играеш да го стриваш на прах.Незнам защо си третирала с бактопур като е трябвало с бактопур дерект .И бактотабс има храна на таблетки.Някъква рязка промяна си направила за да им се подуят очите на рибите.Тези бели нишки точки по главата съпътстват ли с нещо като отхапани плавници.

Тити Чакърова

отхапани плавници няма. ето как изглежда горкото рибе Т_Т . Изглежда като колумнарис демек да лекувам ли с бактопур директ?  колкото до стрес освен лекарствата не занм какво може да ги стресира като се грижа за аквариума както прочетох и във форума и както са мми казали- колко храна да слагам колко често да сменям водата понякога я остажям да преседи над 24 часа и изведнъж се почна с инфекциите... единствено през лятото като сменях вода беше по хладка от тази в аквариума с цел да не се качи температурата до 30 градуса... което ме свежда на мисълта че до преди 2 седмици температурата беше 27-8 С сега е 24-25 може би това е стресирало рибире?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.cc%2F5luedtwqf%2FIMG_2635.jpg&hash=c50f6a99d21e340eabbaacc3d279c1f163ed8d93


discusfen

28.09.2015 15:26 #5 Last Edit: 28.09.2015 19:06 by discusfen
https://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=http://www.peteducation.com/article.cfm%3Faid%3D2586&prev=search
Виж това може да откриеш какви грешки си направила.Иначе болестта се казва hole-in-the-head disease.

Similar topics (5)

16983

Публикации: 10
Прегледи: 6552

1877

Публикации: 6
Прегледи: 5834

41745

Публикации: 0
Прегледи: 2128

39455

Започната от petjofi2


Публикации: 1
Прегледи: 1409

13182

Публикации: 12
Прегледи: 8922