• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 14:16

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Рибките ми умират

Започната от plammy_f_g, 02.11.2009 19:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

plammy_f_g

Обем на аквариума:.50л..........

Височина:....32,5.......

Грунд
Дебелина на дъното:.....1-2см......
Размер на камъчетата:.....1-2см......

Осветление:......няма.....

Филтрация

Аераторна помпа (с гъба):...да........


Филтрите работят(непрекъснато)

Дата на стартиране на аквариума:........01.10.2009...

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
......не.....

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:..не.........

Вода
Сменям по 10....литра (процента) на всеки..7..дни.
При смяната: Водата е (престояла) Водата е с температура стайна.
Температурата на водата в аквариума е .24-25...градуса.

Храна
Видове храна:.Tropical Vitality & Color
Колко често храните рибките си:..1-2 пъти дневно.........
За колко време рибките изяждат порциите си:....2-3мин.......

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:.......няма....
Колко % от дъното са бързо растящи:..няма.......
Колко плуващи:..няма.......

Риби:
Полово зрели(видове, брой):..2 молинезии 2 Гупита
Млади риби(видове, брой):....2 молинезии 2 Гупита
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):..6 малки гупита преди 1 ден
Умря средна на големина Гупа след 3-4 дни средна на големина хелера и днес 1 средна на големина молинезия лежат на дъното сякаш им е трудно да плуват крият се в една "крепост" в аквариума опитват се да ядат но не успяват/тези умрелите/сега има още една със същите симптоми,какво мога да направя? И имам още 1 въпрос- Гупата ми вчера роди 7 малки в родилка-тя и малките са все още в родилката но 1то малко е умряло.Според вас ще ражда ли още или да я махам от родилката?

zambo

Нов аквариум . Незавършен азотен цикъл . За мен е натравяне . Но може и рибите ти да не са читави .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

vasso

Здравеи! Най-важното е да се успокоиш и да не прибързваш със смяна на вода и слагане на препарати. Ако имаш време най-добре прочети всичи теми за стартиране и основно поддържане на аквариума и ще можеш да прецениш както трябва какво да правиш. Аквариумът е нов и е нормално да има проблеми , ако не са спазени основните неща при стартирането. :-)

raiko

Цитат на: plammy_f_g - 02.11.2009 19:30

.................
Грунд
Дебелина на дъното:.....1-2см......
Размер на камъчетата:.....1-2см......
......................
При такова дъно е много вероятно да попада храна между камъчетата и да остава неизядена.Резултата е загниване на тази храна и прецакване на водата.
Най-добре ще е да извадиш тези камъчета и да почистиш добре дъното (и съответно частична смяна на водата).

plammy_f_g

Мерси.  :-) A женската гупа да я махам ли от родилката-вчера роди 7 -1то умря,но коремът и още е голям  *dontknow*и сега е някакси бледа а по главата и около хрилете-червена  *SORRY*

jodeci

И аз мисля като Замбо - някакво натравяне...
Започни смяна на водата всеки ден по 20-30 процента, като преварително оставяй водата да престоява (което предполагам правиш при седмичната 10 литрова смяна).
Бих искал да видим и снимка на аквариума, както и да кажеш дали ползваш нагревател или разчиташ на стайната температура. Важно е и къде е поставен аквариума. Дано не е до прозорец със изложение югозапад.
План За Вечерта:
1. Да си успокоя нервите.
2. Да поговоря със жената.
3. Да си успокоя нервите...

ico

И в допълнение на колегите само ще вметна, че 2-3 минути е прекалено много храна. Пускай им толкова, че да го излапат за 10-20 секунди. Стига ли храна до дъното, значи пускаш много. Няма да е лошо освен гъбата и един вътрешен филтър да сложиш. Пък като се стабилизират нещата, ще махнеш тая гъба.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

plammy_f_g

Имам нагревател,който сега е включен постоянно и поддържа температура от 24-25 градуса/според термометъра/.Аквариумът не е до прозорец,даже доста далеч от позореца,върху един шкаф до стена.Водата която слагам при смяната престоява 1 ден.Колко дълго трябва да сменям всеки ден водата?

Raven

Поне седмица или две- докъто се оправят нещата.
Достатъчно е да сменяш първата седмица по 20% всеки ден, а втората пак смяна по 20% но през един-два дни.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

magutta

Здравей!
Както те посъветваха колегите: прочети темите за начинаещи и поне 3дни прави 20% смяна на водата с престояла. Като начало, изсифонирай добре дъното, да няма остатъци от храна между камъните.
За сега храни рибките като пускаш само по няколко люспи на веднъж, за да си сигурен, че изяждат всичко.
При първа възможност сложи някоя туфа бързорастящо невзискателно растение (роголистник най-добре - че няма корени). Той допълнително ще пречиства водата.

Когато рибките се закрепят, смени грунда с по-подходящ и добави още растения (и лампа, ако нямаш). Вземи и няколко охлювчета да обират храната от дъното.

Ако можеш, покажи снимка на аквариума. Спомена някаква "крепост". Може и тя да изпусканякакви отровни вещества.
Не се шашкай. Нормално е при нов аквариум да има проблеми.

Не си купувай нови рибки, преди оцелелите да оздравеят!
Според мен, махни от родилката бременната гупа. Запази 6те новородени, но в момента, с нестабилния аквариум, не ти трябва по-голямо увеличаване на популацията. Следващия месец ще си готов за това.

Успех! *THUMBS UP*

Similar topics (5)

10690

Публикации: 7
Прегледи: 8820

8459

Публикации: 2
Прегледи: 2869

6774

Публикации: 0
Прегледи: 25426

55427

Публикации: 29
Прегледи: 10613

25242

Публикации: 1
Прегледи: 2381