• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 03:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

рибките ми са много болни

Започната от Martin, 27.04.2010 19:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Martin

27.04.2010 19:56 Last Edit: 05.05.2010 22:35 by Живко
molqvi se kajete mi kak da procediram :( vsi4kite mi ribki se razbolqxa ot Ichthyophthirius, Ick, Ich, white spot
Ихтиофтириус,kupix im Contra Spot ,vdignax gradusite na 32 i pro4etox che e hubavo da im se sipe sol .Napravix vsi4ko tova no nqma rezultat molqvi pomognete mi :(  *HELP* *HELP* *HELP* *HELP*

моляви се кажете ми как да процедирам  всичките ми рибки се разболяха от Ichthyophthirius, Ицк, Ич, white spot
Ихтиофтириус,купих им Цонтра Spot ,вдигнах градусите на 32 и прочетох че е хубаво да им се сипе сол .Направих всичко това но няма резултат моляви помогнете ми

gipsa

Пиши на български !!!  rulez
Продължавай лечението както ти е написано.  *privet*

valnata

Спри да слагаш сол. Пиши на разбираем език и си купи някакво лекарство за тази болест(тетра,сера,и др...). :-)

Асен Евгениев

За какви риби става въпрос, в какъв аквариум...  *dontknow*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

SashoPhoto

Ще цитирам Пътеводителя - НЕ СЕ ПАНИРАЙ!
32 градуса е малко множко. Ограничи се до 30 за нормални тропически рибки, които живеят нормално при 25. Купи си някое от лекарствата против Ихтиофтириус (аз имах положителен опит със Сера) и процедирай както си е предписано. Аерирай допълнително, може да сложиш и Ектопур, но спри да сипваш сол! Затъмни аквариума, защото багрилата, с които се лекува се разпадат от светлината. Храни по-леко.
След 7 до 10 дена спри лечението и почисти водата с активен въглен във филтъра за 24 часа. После сменаш вода, слагаш витамини и т.н.

Desmoria

А защо просто не пробва с Нистатин? Ефекта е чудесен и не оказва вреден ефект в/у растенията. Е да охлювите ще измрат, но това е цената за здрави рибки.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

}|{opukc

Защо не ползваш Punktol/JBL/- прилагаш по инструкция и за 5 дни забравяш за ихтио-то.  Приложението е елементарно.

Similar topics (5)

19078

Публикации: 8
Прегледи: 5263

1422

Публикации: 3
Прегледи: 3301

34096

Публикации: 4
Прегледи: 3856

23215

Публикации: 8
Прегледи: 7255

30988

Започната от idkfa


Публикации: 15
Прегледи: 7481