• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 14:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

рибите умират поголовно

Започната от didodr, 02.12.2011 10:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

didodr

Здравейте, почти всичките ми риби се разболяха и умират буквално за часове. По телата им, главно около главата, се появяват бели ранички. рибите стават мудни и след няколко часа умират. Очите им също побеляват и се подуват. явно съм ги заразил с нещо но не знам с какво. прилагам снимки ако някой разпознае каква е болестта нека каже как се лекува. За момента ми се разболяха пангасите, хелерите и молинезиите. имам още плати, лабео, черни телескопи, златни рибки, гупи - на тях за сега нищо им няма Благодаря!



tomatomov197

    Тук има хора , които да ти кажат каква е болеста , но аз се сещам защо се е получила .  Набутал си съвсем различни риби да живеят заедно .  Опиши си аквариума като размер и филтрация поне , с какво храниш , кога сменяш вода ...
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

didodr

Обем на аквариума: 160 л

Височина: 50 см

Грунд
Дебелина на дъното: 2 см
Размер на камъчетата: дребни и средни

Осветление: 1 луминисцентна пура - 18 W

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба): да
Аераторна помпа (с гъба):не
Вътршен филтър л/ч: не
Външен филтър л/ч: да, не знам какъв му е капацитета
Система за СО2: не

Филтрите работят непрекъснато.
Дата на стартиране на аквариума: 20,04,2011

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни: няма
...........

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: не

Вода
Сменям по  40 литра на всеки 20 дни.
При смяната: Водата е от чешмата направо. Водата е с температура 26 -27 градуса.
Температурата на водата в аквариума е 26-27 градуса.

Храна
Видове храна: смесена храна на тетра и чернодробна
Колко често храните рибките си: веднъж на ден
За колко време рибките изяждат порциите си: 10 минути

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения: 10%
Колко % от дъното са бързо растящи: 0
Колко плуващи: 0

Риби:
Полово зрели(видове, брой):1 скалария, 2 златни рибки, 4 мулинезии, 6 хелера, 5 плати, 1 трихогастер, 1 сом калихта, 1 сом анцитрус, 6 гупи, 2 телескопа, 1 лабео - общо 30
Млади риби(видове, брой):10
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):не


Peza

Цитат на: didodr - 02.12.2011 13:04
Риби:
Полово зрели(видове, брой):1 скалария, 2 златни рибки, 4 мулинезии, 6 хелера, 5 плати, 1 трихогастер, 1 сом калихта, 1 сом анцитрус, 6 гупи, 2 телескопа, 1 лабео - общо 30
Млади риби(видове, брой):10
Уххххххх .... Най доброто което можеш да направиш е да намалиш видовете. Иначе с каквото и да ги лекуваш сега след време пак ще имаш проблеми от този род. Може да прегледаш справочника на сера в лявото меню в раздел болести и да се опиташ да ги лекуваш (ако вече не си го направил де), докато получиш конкретен отговор.

Сори за спам поста но, но 10 вида на едно са си бая бая множко ... а и зланти в кюпа.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

paolo6481

Аз само да добявя че 10минутно ядене си е направо тъпчене.И още смяната на една четвърт вода на три седмици е крайно недостатъчно.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

didodr

Равносметката за днес е: 2 лабео, 2 пангаса, 2 хелера и 1 плата по-малко. Иронично, но явно естествения подбор сам редуцира видовото разнообразие, както препоръча Peza.

Rainbow sid

Щом и лабеото е умряло, значи не е от миш маша който имаш.Според мен проблема е в някакво заболяване, най вероятно някаква гъба.Пробвай с някакъв широкоспектърен антибиотик.Дори и профилактично да го приложиш, освен да скапе азотния цикъл други проблеми няма да имаш.Ако решиш да слагаш антибиотик пиши, за да ти кажем как да действаш по време и след лечението.
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

didodr

Ами казвайте какво да го правя. Утре ще купя каквото трябва - ако не са измрели всичките до тогава. благодаря за съпорта  *thanks

Rainbow sid

Сега направи една голяма смяна на вода, не храни.Утре си купи някакъв антибиотик.Ако нямаш познания си вземи фирмен-Sera, Tetra,Jbl и т.н.
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

zambo

Ужасна филтрация , пренаселен аквариум , лоша комбинация на видовете риби , неправилно хранене , нередовна и недостатъчна смяна на вода ....
При тизи условия е чудо , че има все още живи риби .
Оправи нещата от първия ред и всичко ще се нормализира .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Kirilorius

Колега купи си Sera costapur и третирай рибките с него.
Силата на вълните е в тяхното постоянство!!!

tomatomov197

Цитат на: Rainbow sid - 02.12.2011 20:27
Щом и лабеото е умряло, значи не е от миш маша който имаш.Според мен проблема е в някакво заболяване, най вероятно някаква гъба.Пробвай с някакъв широкоспектърен антибиотик.Дори и профилактично да го приложиш, освен да скапе азотния цикъл други проблеми няма да имаш.Ако решиш да слагаш антибиотик пиши, за да ти кажем как да действаш по време и след лечението.
Самия " миш- маш "  не е пряката причина , но сигурно е косвена .  Защото самите рибки имат различни потребности и на някой от тях не им е било добре , те започват да губят съпротивителни сили .  Постепенно лошата хигиена и филтрация ги довършват и те се разболяват , оттам се заразяват и другите .  Това имам в предвид  :-)
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

BOJO

Цитат на: Kirilorius - 02.12.2011 23:09
Колега купи си Sera costapur и третирай рибките с него.


Според мен Костапур ще е слабо за тези поразии. Направо на Сера Бактопур директ. Както и колегата каза за антибиотик си е .

M14iro

 didodr, и знаеш ли какво още трябва да направиш -  да четеш

Kirilorius

Цитат на: M14iro - 04.12.2011 12:32
didodr, и знаеш ли какво още трябва да направиш -  да четеш
То е ясно, че трябва да се чете, но е много по-лесно да питаш и да ти кажат какво да правиш  :-D. Аз го разбирам колегата, когато са ти болни рибите изпадаш в паника е това е логичното поведение. Гледаш, четеш и си мислиш, че рибите ти са болни от всичко и имат всички симптоми описани за различните болести. При това положение е добре, когато рибите са здрави да четеш превантивно и да се информираш, когато настъпи някакво заболяване да отреагираш правилно. А най-важното е да поддържаш рибките си в цветущо здраве и да не допускаш да се разболяват, въпреки че понякога е неизбежно. Поздрави.
Силата на вълните е в тяхното постоянство!!!

Similar topics (5)

7481

Публикации: 3
Прегледи: 3043

32020

Публикации: 10
Прегледи: 4953

27989

Публикации: 10
Прегледи: 4050

5604

Публикации: 2
Прегледи: 2930

4966

Публикации: 15
Прегледи: 7529