• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 23:11

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Рибите ми измират МОЛЯ помогнете

Започната от marttt, 27.05.2008 21:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

marttt

Рибите ми са болни появиха им се едни бели точици по перките и по телата май са гъбички. Започнаха да измират. Помогнете ми какво да правя!!!

MeTogu

Не знам дали си чел и други подобно теми.Започваш с всякаква информация за аквариума,както за риби ободудване,вода,наяало на стартиране,храна абе всичко което е нужно да знаем ( че и ненужното  :-D ) Най вероятно е ихтио има си лекарство.Прочете ли в тема болести.Нищо ли не съвпада?


Аз къде съм тръгнал,какви капацитети има ....
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

pitar92

Значи  това е "ichthyophitius" наи-честото заболяване по рибите. Ако не предприемеш нещо всички риби ще са загубени. В зоомагазините има медикамент срещу тази болест деиства на 100%. Не се паникиосваи споко. Почти сигорно е че всички рибки са болни така ,че подаваи  медикамента направо в аквариума не отделяи риби ж карантини аквариуми. Успех!

FHM

Първо попълни това http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,5455.0.html
Ако можеш дай снимки на рибите , а и темата май е за тема болести

Лора

Колега,най вероятно болестта е Ихтиофтириаза.Във форума има доста изписано за борба с тази болест.
Съветът ми е да извадиш рибките,които нямат още признаци на болеста в друг съд и да започнеш профилактично лечение на тях.Другите,които имат признаците най вероятно ще умрат дори и да приложиш лечение.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

marttt

Благодаря Ви за съветите! Днес купих едно лекарство Contra-lchthуo казаха ми че помага капка на 10 литра. Аквариума ми е 100 литра умряха ми 4 хелера 4 скалария 5 гупи и 5 неони. Все още не са болни принцесите зебрите няколко скалария.

batvale

От колко време върлуват тези "бели точки", че са ти измрели 18 риби!?! добавял ли си нови риби в аквариума скоро и можеш ли да предположиш защо се е развила бактерията тоз вид лечение на Ихтиофтириус е доста ефикасен ако бактерията е Ихтиофтириус, дай ни малко информация за да ти помогнем
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimages.adrianska.multiply.com%2Fimage%2F2%2Fphotos%2F8%2F600x600%2F17%2FIMG-1307.JPG%3Fet%3DN4XQW%252B4VRn7vrOlpik%252BxUg%26amp%3Bnmid%3D104591244&hash=72af21d3f15774e4839d76bdafb7772858bd9c98

kamos

Март
Първо попълни формата за болести.
Второ ако вече си сложил от лекарството имай в на предвид, че филтъра не се спира, трябва да вдигнеш малко температурата на водата /1-3 градуса/ и си подготви вода за 50 процентното опресняване.
Във форума има доста теми за ихтиото прочети ги.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

marttt

Ок мерси,сега прочетох за Нистатин казват че помага за тази болест. Ако не помогнат сините капки ще взема от него, ако не е вече късно

WaTeR_bOy

Цитат на: Лора - 27.05.2008 21:47
Колега,най вероятно болестта е Ихтиофтириаза.Във форума има доста изписано за борба с тази болест.
Съветът ми е да извадиш рибките,които нямат още признаци на болеста в друг съд и да започнеш профилактично лечение на тях.Другите,които имат признаците най вероятно ще умрат дори и да приложиш лечение.
Аз поулзвах на ''tropical'' "MFC" една втора от рибите ми бяха болни главно трихогастери и странно защо ,нямах жертви.Само че един хелер го хванах да се трепери но се оправи.Странно!А имаше и още един минус боядисваше силикона на аквариума.


stanko

A рибките ти не са ли малко множко за 100 литров аквариум.Колко имаш още живи?


Similar topics (5)

14458

Започната от sevar


Публикации: 1
Прегледи: 2687

58612

Публикации: 9
Прегледи: 4253

32240

Публикации: 16
Прегледи: 7516

31583

Публикации: 6
Прегледи: 6229

16734

Публикации: 5
Прегледи: 4317