• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 20:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

рибите ми измират моля помогнете

Започната от gunmen, 05.04.2011 00:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gunmen

от 2 месеца имам аквариум през последния месец ми умряха 4 скаларии и един силвар шарк. рибите спират да се хранят до ри храната им е пред устата, самата уста е отварят много често подщи постоянно хрилете им се разтварят повече от нормалното се едно са задахани спират да плуват се едно няма живец в тях и след 4 дена умират по самите риби няма видими белези за болести савсем нормално изглеждат, аквариума ми е 100 литра имам 6 скаларии 4 силвар шарка 6 неона и 5 сома.На какво се далйи това измиране и как да се справя.

tomatomov197

  Измери си параметрите на водата , но според мен е амонячно натравяне .  Направи и една снимка и кажи каква ти е филтрацията .  И си харесай по-дребни риби .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

dafil

И да не забравяме смяната на вода :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

zambo

Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

gunmen


MeTogu

Водата случайно да ти е по-мътна или леко бяла?Наистина с това филтърче,ако нямаш добре започнат азотен цикъл може и да е натравяне с амоняк.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Асен Евгениев

Рибите са неподходящи за този обем. Ориентирай се към нещо по-дребно, като неоните ти.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

defilers

Много ми прилича на това: http://aquariumbg.com/forum/bolesti/zashto-skalariyata-mi-prestana-da-se-hrani/
За съжаление няма лечение. Дадели някоя рибка симптомите с каквото и да я третираш няма да помогне.

Моя съвет е да не оставяш рибките да умират в аквариума, някоя види ли ти се по омарлушена веднага я отделяй в друга аква сама да си умре (да тя ще умре каквото и да правиш). Ако си по коравосърдечен направо я изхвърляй. Незнам вътрешни паразити ли са какво са но мойте наблюдения са, че ако изкараш рибката по-рано докато е в начален стадий това което я обива не заразява останалите рибки и така могат да ти умрат няколко рибки (които вече са били заразени) но накрая ще се стабилизираш.

gunmen

водата мие бистра савсем нормална е
: 05.04.2011г 21:09ч
също сам с искуствени водорасли

Асен Евгениев

Цитат на: gunmen - 05.04.2011 21:19
водата мие бистра савсем нормална е
Бистра не означава непременно нормална.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

tomatomov197

   Наистина почни да сменяш всеки ден вода , храни съвсем по малко и не вземай нови риби .  Намери си растения .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Similar topics (5)

33019

Публикации: 0
Прегледи: 1882

5476

Започната от angel_88


Публикации: 7
Прегледи: 4392