• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
10.05.2024 05:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблеми със скалариите

Започната от rakim, 16.03.2010 18:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rakim

Манакапуру-то нещо ги мъчи,постоянно пърхат с перки сякаш нещо ги дразни и се отъркват по корените.Апетит имат,ядът много и се нахверлят на храната.Ихтио не е,лекувал съм и зная какво е.Плус тези признаци имаха и дълги и белезникави ехтременти,явно вътрешни паразити които съм внесъл с живата храна.Лекувах ги с Трихомонацид,таблетка на 40л всеки ден дозата в продължение на 6 дни.На 3 ден смяна на 40% вода.Ехтрементите не за белезникави вече,но продължават да се търкат в корените и да мърдат с перки по начин по който се вижда че ги дразни нещо.2 от рибите вече имат наранявания по страничната част на тялото,обелени люспи според мен от търкането в корените.Но са си бая наранявания.Имам и родостомуси които по никакъв начин не показват нещо нередно.Имат апетит,главите са им червени и не се отъркват.Не чувстват този дискомфорт който скалариите.Мина ми през акъла да не е от нитрати не съм ги мерил,но тогава родостомуса щеше да реагира веднага и той.А и сменям 40% седмично вода.Дайте съвети и мнения какво може да е.
540л Южна Америка

Denis The Hotstepper

Айде бе хора, дайте акъл, помегнете на Ракимката
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi185.photobucket.com%2Falbums%2Fx190%2Fmataxata%2F1-4.jpg%3Ft%3D1268384406&hash=0618ef6c1fddc20c43d674df9e8648210e9e6deb

rakim

Зарежи сам ще се оправям,темата да бъде заключена.
540л Южна Америка

SashoPhoto

Е много бързо се отказваш! От снощи до тази сутрин... Изчакай малко, все някой може да ти е от полза. За съжаление аз не разбирам от болести, но ти стискам палци да си излекуваш рибките!

Ицо


kvostaaa

Кога точно се търкат рибите постоянно всеки ден или някаде около смяна на водата и всички скаларий ли, или само някои?
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

rakim

Вече втора седмица третирам със СЕРА ОМНИПУР,пише че лекува повечето болести в аквариума паразити,бактерии и тн....Търкат се доста по малко,но си го има пак.А в момента в който слагам дозата от омнипура взима да ги дразни адски много..пърхат с перки и се утъркват.Забелязах че винаги целят да си отъркат хрилете,за това и сложих това на сера пише че е за хрилни паразити,намаля търкането но по някога пак ги подразва нещо.Няма определено време в което да го правят.Иначе имат огромен апетит.Родостомусите за сега са ок нямат нвикакви симптоми,а имам и една двойка какаду който от момента на купуване не са вкусили храна,хранил съм само със суха.Това е вече 3 та седмица и според мен ще дадат фера от глад,идват когато се хранят другите но подминават сухата храна,не обръщат никакво внимание.Иначе мъжкия се перчи постоянно на женската заиграват се ама...като гледам няма да ги бъде.
540л Южна Америка

raiko

Според мен не трябва да слагаш никакви химии в аквариума. Щом рибите имат апетит, това е най-сигурния признак , че са здрави. Търкането може да е в резултат на някои не много добри параметри на водата. Не е задължително да са паразити или друга някаква болест.

rakim

540л Южна Америка

wwladoo

Имах скоро подобен проблем със манакапурото което имам,оказа се проблем с водата--не зная дали при теб е това,мери параметрите на водата!!!Тия простаци от В и К--Бургас,слагат разредена белина във водата--губил съм анцитруси--с изгорени вътрешности--макар водата да е престояла 2-3 дни преди смяна,това едно и водата при нас зимата е отврат бързо вкисва--за 2-3 дни--мирише на блато,dKH-много бързо пада под 3гр.,скалариите се търкаха и странично бяха станали като обелени за една,две вечери!!!Като взех вода от други аква и докарах параметрите до 5 гр. dKN- и се освестиха!!!Досега толкова години не ми се беше случвало,но тая година то много сняг,дъжд--язовира Камчия е батак  от който се снабдява БС с вода!!!
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

rakim

Лошо....днес забелязах и един родостомус с нещо между охлузвания и белезникав налеп,не е просто от водата със сигурност.Ще пристъпвам към лечение с FURANOL2,уж унищожава всякъкви бактерии(даже и полезните).Със това на сера третирах 2 пъти и нищо не стана,а пише че е и за бактериални инфекции...От месец и половина лекувам вече,пробвах с трихомонацид за вътрешни паразити,после с това на сера са паразити по хрилете и тн... и не става и не става по добре...
540л Южна Америка

kamos

Раким аз съм доволен от фуранола. Само да ти напомня, че от него водата първоначално става мътна и жълта. Реално се избистря, чак след края на лечението и то в резултат на опресняването.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

rakim

Дано най накрая да свърши това боледуване....Само се колебая дали да махам изобщо филтъра,пуснах нова тема по въпроса даже за да го намират лесно хората за напред.
540л Южна Америка

kamos

Лично аз не махнах филтъра. Ама всеки сам си решава. Успех с лечението!
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

rakim

Още не съм третирал с фуранол,защото последните дни рибите спряха да се утъркват толкова и нямаше почти симптоми за тревога.Помислих че лекарството което слагах на СЕРА ОМНИПУР(на етикета няма заболяване почти за което да не пише че лекува...) е подействало,но уви....Днес единия красавец е с рана на главата а един друг има странни червени налепи по висящите перки,като отново пърха с перки дразнейки го нещо.Голямата дилема е дали са някъкви паразити или бактерии за да знам какво да слагам,защото от много лекарства най много да ги уморя накрая.Ето малко снимки 
540л Южна Америка

Similar topics (5)

20819

Публикации: 2
Прегледи: 2824

37607

Публикации: 20
Прегледи: 9503

12599

Публикации: 22
Прегледи: 9224

6124

Публикации: 7
Прегледи: 3962

26455

Публикации: 48
Прегледи: 20158