• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 20:11

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблеми при лекуването н хексамитоза

Започната от ogi, 24.03.2013 10:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ogi

Здравейте,
Повече от месец имам проблем с тази болест. Отглеждан 4 астронотуса и от начало на главата на едната риба се появиха ранички, които бързо се разраснаха. Докато се диагностицира правилното заболяване (поне така си мисля), благодарение на компетентни и не-толкова съвети, и на другите риби се появиха подобни ранички (но доста по-малки). Не съм правил актуални снимки, но положението е същото като на снимките в тази статия http://www.flippersandfins.net/HITHarticle2.htm (едната риба е в по-напреднал стадии, останалите са с по една "дупчица"). Започнах да третирам със SERA Flagellol, до момента съм направил 5 бани (слагам лекарството, след 3 дена сменям водата и слагам нова доза). Обаче, освен че няма подобрение, дори наблюдавам влошаване - раните се разширяват и "дълбаят" навътре. Вчера махнах от аквариума рибата която бе най-зле и на отаналите отново сложих доза флагелол, но не знам дали да продължавам, защото вярно че няма да мине за ден но до сега все пак трябваше да е подействало?!
Кажете според вас какво да правя, дали да сменям лекарството или да продължавам с това, или пък да им дам почивка (без никакви химии)??? В една статия четох за хининов сулфат, но не знам дали изобщо може да се намери в БГ (поне по аптеките казват, че вече не се продава)?

Similar topics (5)

57038

Публикации: 21
Прегледи: 9197

48945

Публикации: 9
Прегледи: 3053

53396

Публикации: 0
Прегледи: 3442

4959

Публикации: 1
Прегледи: 2625

43353

Публикации: 3
Прегледи: 2351