• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
15.05.2024 10:14

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем със сомове

Започната от ata_nas, 25.01.2008 15:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ata_nas

25.01.2008 15:44 Last Edit: 25.01.2008 16:56 by ata_nas
Аквариум-150 литра, добре залесен, СО2 3-4 мехурчета в секунда, силно осветен, филтър Флувал 204, дърво Мопани за декорация и речни камъни с речен пресят пясък за грунд.
Сега на проблема-умират ми сомовете. Досега само Коридораси, а днес намерих и Анциструс!
От рибите в аквариума досега не съм имал и една жертва. Гледам Рамирези, Неони (обикновен неон), Кардинали. От около десет месеца е този аквариум и само сомовете мрат!
Ще съм благодарен за идеи (разбира се без съвет да не вземам сомове).



Живко

някакви замервания?
Нитрати, нитрити, амоний, рН?
Никой не се е родил научен.

ata_nas

25.01.2008 16:46 #2 Last Edit: 26.01.2008 12:55 by ata_nas
За жалост мога да дам само това:
-gH 15
-kH 7
-pH 6,5
Умират без видима причина, признаци или нещо от този сорт!
Пак повтарям риби не са ми умирали в аквариума.

MeTogu

Е то неоните и рамирезитата са къде къде по-капризни от каквито и да било сомове!!!Какво ли се случва?!Даваш ли им специална храна за сомове или каквото остане за тях?Какъв размер е анциструса?Хм.... Голям лаореат ще излезнеш.На един приятел му измря всичко .... след като в големите студове не ходел на работа и тока бил спрял.Предсатави си какво е станало,че даже не са и яли.Умрели всички риби без златните рибки и анциструсите.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

ata_nas

Храня рибите, така че храна по възможност да не пада на дъното т.е. рибите да я изяждат. Не гледам риби за първи път, но такъв ефект не се е получавал досега. Предполагам, че не само аз храня така, но друго оплакване от този род във форума не съм срещал.

MeTogu

Аз лично си храня сомовете.И до сега не се сещам да е умирал някой от нещо.Един златен мъжки на 2 години умря от преяждане а сега е напът един обикновен мъжки да умре от старост може би (над 6-7 годишен е и е над 13-14 см)Е наскоро същия тоз затисна една женска и тя умря но. .... все пак.
Та съвета ми е.Купи си специална храна за дънни риби.И пускай вечер след като угасиш осветлението.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

panchopan

Абсурд да е от глад. Особено пък анциструса.
По-скоро са се натровили с нещо от дъното.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

iek

Възможно е повишено количество СО2, поради подаване 24/7, мазна ципа и съответно нулева загуба на СО2.
Абсолютно същата комбинация като твоята имах, при мен анциструсите се оказаха най-чувствителни на прекалено високото количество СО2, което подавах и първи сдадоха багажа.

ata_nas

И с какво да се натровят от дъното!?
Имам поставени глинени топчета, но те са надълбоко в грунда, торя с течните торове на Евгени Младенов за дългостеблените растения, но първо ги разтварям и изливам. Бях слагал в един период Сера Флоренете, но те също бяха забучени в грунда дълбоко за да не изплуват!
: 25.01.2008г 17:05ч
Нямам мазна ципа!
Направил съм си флейта, която е дълга колкото целият аквариум. Повърхността на водата е постоянно раздвижена и не се образува нищо такова.

MeTogu

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

ata_nas

Сифонирам дъното всяка седмица (там където е възможно) и сменям 20% вода! Поддържам аквариума чист, нямам водорасли с изключение на един Анубиас по който има зелени точки и малко брада.
: 25.01.2008г 17:05ч
Две снимки на Анциструси-не се виждат никакви признаци за болести!  *dontknow*

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi215.photobucket.com%2Falbums%2Fcc95%2Fata_nas%2FDSC03628.jpg&hash=7d86b951522f69186c105b039fd7382c1e87045d

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi215.photobucket.com%2Falbums%2Fcc95%2Fata_nas%2FDSC03627.jpg&hash=179f0f1692422d555d3044eaa8c19ee5fc3275d7

Нямам идея в каква насока да търся проблеми.


bay_milee

Какво е дървото което си сложил дане би то да отделя някакви вещества и според мен оставей да падне храна на дъното аз така правя дори единият ми хипостомус се качва да се храни на повърхността незнам как се научи но според мен им идва малко храната това е лично мое виждане и мнение,може и да греша.

ata_nas

Това е дърво Мопани-не отделя нищо!
Сомовете си набавят от тук целулоза.

eventer

Цитат на: ata_nas - 25.01.2008 15:44
...и речни камъни с речен пресят пясък за грунд.
Този пясък - откъде е и от колко време го имаш?
Подводно животновъдство и подводно земеделие

ata_nas

От река Тунджа е пясъкът! Взет е от кариера в близост до водосборна зона, така че изключвам всякъкъв сорт съмнения за неговата "чистота". Пресях го преди около две години и си стоя в една кофа, докато го измих и поставих в аквариума.

Similar topics (5)

7208

Публикации: 6
Прегледи: 5856

35839

Публикации: 3
Прегледи: 4300

58935

Публикации: 3
Прегледи: 2521

21752

Публикации: 6
Прегледи: 4912

55241

Публикации: 0
Прегледи: 1710