• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 12:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с гупа и молинезия в интервал от няколко часа.

Започната от jommy, 17.07.2007 01:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

jommy

Една гупа и една молинезии умряха в интервал от 3-4 часа. Като и двете не са показвали някакви признаци.
Аквариум: 84л с аерация и вътрешен филтър.
Температура на водата 29-30,
pH: 7.5 - 8,
gH: 6,
NH4/NH3: 0.5 mg/l,
NO2: 5 mg/l.

Някакви идей ?

Boby_

Имам аз един идей - да си пускаш темите в подходящите раздели. Тази отива в "Болести".

Desmoria

В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Живко

Температура на водата 29-30,           височка, но не фатално.
pH: 7.5 - 8           високо за общата ти твърдост. Ако попълниш цялата форма ще разберем защо.
gH: 6,


NH4/NH3: 0.5 mg/l,
NO2: 5 mg/l.
Двете стойности говорят, че липсва азотен цикъл. Вероятни причини; - големи смени на вода; - липса на грунд; - ползване не препарати(багрила, лекарства).

Попълни формата.
http://www.aquariumbg.com/forum/index.php?topic=5455.0
Никой не се е родил научен.

jommy

Обем на аквариума: 84 л.

Височина: 40 см.

Грунд
Дебелина на дъното: 3см
Размер на камъчетата:Малки 2-3 мм и големи 5-7мм

Осветление: 2x15 W

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба): Сера 250л/ч
Вътрешен филтър л/ч: Eheim 2210


Филтрите работят: непрекъснато

Дата на стартиране на аквариума: 4.07.2007

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър): Не


Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: Aquatan при стартитането и Nitrivec в рамките на 10 дена съобразно указанията на опаковката

Вода
Температурата на водата в аквариума е 29 -30 градуса.

Храна
Видове храна:  Sera Vipan
Колко често храните рибките си: 2-3 пъти
За колко време рибките изяждат порциите си: 2-3 мин

Растения: Валиснерия - 4, Криптокорина 8 , Кабомба - 4, Водна чума - 2, лимонче - 2, Ехинодорус - 6

Риби:
Гупи: 6 броя
Хелери: 2 броя
Молинезии черни: 2 броя
Молинезии жълта: 2 броя
Неон: 6 броя
Апистограма Рамирези: 2 броя
Анциструс: 2 броя
Анциструс жълт: 1 брой
Калихт: 2 броя

MeTogu

Може да е съвпадение!И на мен са ми умирали за 1 ден (голям златен анциструс,мъжка молинезия и мъжка гупа).В аквариум 200 л с филтрация AQUA EL FZN-3 много растения и с постоянна температура 27 градуса.Стартиран е на 10 февруари някъде и опреснявам по 10% на 10-ина дни.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

jommy

Вчера умряха за няколко часа, а днес цял ден друга молинезии пълзи само по дъното. Направих набързо системката с компютърният вентилатор температурата вече е около 28 градуса.

MeTogu

Може да са се запекли женските, знае ли човек. Нямам точна диагноза но не се стряскаи от 2 рибки.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Barbus

Друга възможност за внезапната смърт може да е броя на рибките.В аквариума в работилницата бяхме нахакали около 30 рибки-живяха си около месец и почнаха да измират през ден-два докато сега са останали 10-12 и от 2 месеца няма жертви.Ако имаш още един аквариум поразреди ги малко и виж какво ще се получи.Късмет.
We hold each other closer, as we shift to overdrive
And eveyrthing goes rushing by, with every nerve alive
We move so fast it seems as though weve taken to the sky
Love machines in harmony, we hear the engines cry.

MeTogu

Това е много добър вариант.Браво!  *BRAVO* Извади няколко рискови рибки за 1 седмица.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

jommy

Каква е вероятността 28 градуса да продължава да им е много. Ако изходим от принципа, че по студената вода е долу а по топлата отива нагоре заради плътността и те да седят долу защото им е топло, но пък от друга страна цял ден са много лениви. Мъжкият хелер също се застоява но като усети храна се изстрелва да яде докато молинезиите не.

NO CARRIER

jommy , аквариумът ти е на две седмици. Не се учудвай, че имаш проблеми. Може грундът да изпуска лайна, може всичко да е. За това препоръчват рибите да се слагат доста по-късно. А може и рибките да са били нещо дефектни.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

jommy

С DIY охлаждане температурата вече е 26 градуса(От 30 до 26 градуса за около 10 часа едно вентилаторче и 1,5литра изпарена вода). Молинезииките още се търкалят по дъното обаче едното хелерче също.
С риск някой веднага да ме захапе ще попитам някаде бях чел преди време, че молинезиите и хелерите обичат малко сол дали да не експериментирам с това. В аквариума има родилка на сера с 20тина малки гупи на който им няма нищо мисля си, че ако беше нещо от средата първо те щяха да си заминат или греша.

Живко

Абе само аз ли чета или какво?
NO2=5mg. - Това ако остане така скоро няма да имаш нито една риба. Нива над 0,5мг са убийствени.
Спирай всякакво хранене и сипвай още нитривек или препарат на друга фирма. Засили аерацията. Трябва стойностите на NO2  да са 0мг.
: 18.07.2007г 08:08ч
При високо рН, като твоето, азотните съединения са много по-токсични.


Никой не се е родил научен.

jommy

Да направя ли малка смяна на вода 10-20%. Преди да сипя още nitrivec. Nitrivec-а сипвах първите 10 дена от стартитането както е по указания. Колко време мога да продължа така или отговора е докато се стабилизират всички показатели ?

Има ли проблеми с комбинирането на препарати. Например след като съм сипвал 10 дни nitrivec мога ли да сипя подобен препарат на друга компания.

Similar topics (5)

14238

Започната от i4o


Публикации: 11
Прегледи: 6636

41058

Публикации: 0
Прегледи: 2355

9286

Започната от valinaia


Публикации: 14
Прегледи: 7443

30675

Публикации: 2
Прегледи: 1848