• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 10:41

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с Анциструс

Започната от FaLLen`, 03.12.2009 19:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FaLLen`

Днес забелязах , че коремчето на сомчето се е издуло като джамина.... ! Нямах възможност да го снимам , за да се види , но не е нормално ! Сомчето е на 5-6 месеца ... ! Какъв може да е проблема ?

Беше се лепнало на филтъра и после остана на грунда по корем ... и седеше така ... без да мърда ! И все пак не е умряло ...

Вътрешни паразити ли са ... !? Има ли възможност да е бременно , запечено ?

Имат рогца по муцунките ... ама ... знам ли !

vasso

Щом има рогца си мисля ,че е мъжко.Моите стоят понякога така и не мърдат.Може да е преяло просто и да се мърда едва.От колко време е този проблем?  :-)

Живко

Едва ли някой ще познае какво му е на сомчето. :-(
Никой не се е родил научен.

миа

 С каква храна се хранят?
Кога за последно са хранени?
Гладували ли са преди това?Колко време?
Изяждат ли бързо храната, или остават много отпадъци?

FaLLen`

Всеки ден ги храня по малко със суха храна на Тетра - Мин , Рубин , Про колор ( за всички риби говоря ) + тва пускам и по 4-5 дискчета на Уафър Микс  и 1 път в седмицата храня с тубифекс !

Всичко се изяжда !

Днес забелязах проблема ... но не съм сигурен това сомче дали имаше рогца ... нещо ми се губи !

миа

 Колко са рибките в аквариума?

FaLLen`

20 бройки в 120 л аквариум ... ! Не съм имал проблеми до сега ...

миа

Е не се ли оправи вече сомчето?Ако е от преяждане би трябвало на другия ден да си е нормално.Сигурен ли сте, че има рогца по главичката (мустачки)?Може да е женска, готова да хвърли хайвер.

FaLLen`

До одеве следих да го видя в аквариума , но уви ... не се показа ... ще гледам пак !

Не съм сигурен ... мисля , че нямаше ... ! :) И ако го е имало тоя хайвер... 100 % го е хвърлило вече...така, че ... ще се разбере ... :)

FaLLen`

Днес успях да видя по-обстойно ! Няма рогца (мустачки) по муцунката ... и на дупето му седи нещо червено ... ! А знам , че хайверът им е червен ... и се чудя ...
: 05-12-2009, 23:35:33
Сомчето умря !

Similar topics (5)

58987

Публикации: 2
Прегледи: 2301

23782

Започната от bradi4a


Публикации: 2
Прегледи: 2877

55241

Публикации: 0
Прегледи: 1686

14238

Започната от i4o


Публикации: 11
Прегледи: 6636

48495

Публикации: 3
Прегледи: 1906