• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 00:40

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем или болест при ривулатуси

Започната от grazo, 13.02.2011 22:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

grazo

Обем на аквариума:330 Литра
Височина:55см

Грунд
Дебелина на дъното:5 см
Размер на камъчетата:0.3 - 2 см

Осветление:.1 пура - 120 см . Нз колко вата е

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):не
Аераторна помпа (с гъба):не
Вътршен филтър л/ч:Атман - нз колко л/ч , но е добър .
Външен филтър л/ч:Атман 3336
Система за СО2: ...........

Филтрите работят(непрекъснато)

Дата на стартиране на аквариума:Преди около 2 седмици

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
Няма , освен това , че е пуснат преди 2 седмици

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: няма

Вода
Сменям по 110 литра (процента) на всеки 5 дни.
При смяната: Водата е /(от чешмата направо). Водата е с температура 26-27 градуса.
Температурата на водата в аквариума е 26-27градуса.

Храна
Видове храна:Пилешки сърца , жив тубифекс , кайма с оцветител , Суха храна на JBL ( NovoStick m) за цихлиди
Колко често храните рибките си:2-3 пъти на ден
За колко време рибките изяждат порциите си: До 1 минута

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:0%
Колко % от дъното са бързо растящи:.........
Колко плуващи:..........

Риби:2 астронотуса (15-20см) / 6 ягуара(3-7см) / 4 ривулатуса(8-12)см / 2 нигрофуциатуса(6-8см) / 6 анциструса (8-14 см) / 2 птеригоплихта (20-25см)
Полово зрели(видове, брой):10
Млади риби(видове, брой):12


На 4те ривулатуса имат нещо като малки пъпчици на перките отстрани . Никоя друга риба няма никакви проблеми . Всички риби в аквариума плуват и се хранят много добре бих казал (даже най - лакоми са ривулатусите) Няма никакви изменения в поведението на нито една риба , няма никакви изменения в украската на нито една (даже изглеждат много добре)  :-D Единственото , което ме притеснява са тези бели пъпчици на ривулатусите . Не съм сигурен дали е болест , но е възможно . 3 от тях имат по 1 - 2 пъпки на перка , но едната има 3-4 пъпчици на едната перка и това малко ме притеснява . Пъпките са разположени не по цялата перка ами са в началото на перката в близост до самото тяло . Какво бихте ми препоръчали , дали да вдигна градусите малко , и да сложа малко лекарство и какво да бъде лекарството ?
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):...........
: 13.02.2011г 22:10ч
Забравих да кажа , че водата от 2 дни е леко мътна , нз защо . Сменям я минимум по 1 път на седмица , даже вчера я смених и пак е леко мътна :)

elderonth

Много риби си пуснал едновременно,трябваше да поизчакаш и да пускаш по 1-2 на седмица.Това ти е най-голямата грешка,най-вероятно нивата на нитратите и амоняка са ти доста високи,като се има предвид ,че нямаш абсолютно никаква растителност.Специално за тези бели точици по перките на някои риби не се притеснявай особено ,но наблюдавай да не се прехвърлят по тялото.Тогава ако се случи,вдигни температурата и сложи Трихомонацид,има го във всички аптеки.По една таблетка на 50л вода,гасиш също и лампите.Лекуваш 3-4 дена след което сменяш 25-30% от водата и няма да имаш проблеми,поне при мен помогна.

grazo

Рибките бяха в по - малък аквариум и съответно ги преместих в този . Ще направя както казваш и дано да се оправят нещата . Мерси много за бързия отговор .  :duvar:

Similar topics (5)

34761

Публикации: 9
Прегледи: 6174

4482

Публикации: 9
Прегледи: 5443

42229

Публикации: 4
Прегледи: 2903

59199

Публикации: 5
Прегледи: 3373