• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 21:28

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помощ-рибките се блъскат и се опитват да излизат извън водата!

Започната от миа, 09.01.2008 17:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

миа

Гупите се блъскат и се опитват да излизат извън водата!Странното е,че само гупите го правят това.Другите са си спокойни и си обикалят из аквариума а гупите се опитват да излизат.Това го забелязах преди 1 час,а преди 2 часа сложих едно изкуствено растение,термометър и гъбичката,която седя 2 дена на сухо.
: 09.01.2008г 17:05ч
Обем на аквариума:30 литра

Височина:30 см пълня

Грунд
Дебелина на дъното:няма и 1 пръст-1-2 см
Размер на камъчетата:2-3-4 мм

Осветление:настолна лампа за четене

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):няма
Аераторна помпа (с гъба):1
Вътршен филтър л/ч:няма
Външен филтър л/ч:няма
Система за СО2: няма

Филтрите работят(непрекъснато) (включвам ги за 1-2 часа).

Дата на стартиране на аквариума:октомври-26 някъде там,последно сменях водата на 20-ти декември,някъде около тая дата

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
не,само,че гъбичката беше на сухо 2-3 дена

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:няма

Вода
Сменям по 5литра (процента) на всеки7дни.
При смяната: Водата е от чешмата направо. Водата е с температура 22 градуса.
Температурата на водата в аквариума е 24градуса.

Храна
Видове храна:сера випагран,дафния,на върха на ножа чернодробна
Колко често храните рибките си:веднъж на ден,но по различно време
За колко време рибките изяждат порциите си:2-3 минути понякога и по малко

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:50 процента
Колко % от дъното са бързо растящи:40 процента
Колко плуващи:няма
Риби:
Полово зрели(видове, брой):16
Млади риби(видове, брой):8
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):няма

Живко

Не знам защо гупите ти искат да излязат от аквариума.
Възможно е да им е тясно и да са се схванали от стоене на едно място и така да са решили да се поразтъпчат извън аквариума.
Също е възможно, ако наистина си включваш филтрите за 1-2 часа да са решили да подишат свеж въздух.
Може пък просто да им се карат ски на рибетата. Я виж акъв сняг има на вън.

Миа, да знаеш, че имаш 300 мнения. От доста време си регистрирана във форума. Ворум в който има толкова за четене, че не е истина.

Заканвам се да те обявя за най-големият садист в нашето скромно общество, ако не си пуснеш филтрите нон стоп.
: 09.01.2008г 18:06ч
Няма да си корегирам грешките в поста, за да си личи колко съм възмутен.
Никой не се е родил научен.

миа

Много шумят тия филтри,а и наште само обикалят и викат-Емилия пак се пуснала помпичката-ти искаш да си умориш рибките,не стига че си сложила толкова малко рибки,ами и искаш да ги умориш.
Зор стигнах до тоя 30 литров и като се връщам вкъщи-Ау този аквариум е много голям!
На Коледа-Земи та прехвърли рибките в малкия аквариум за Коледа и Нова Година,че там изглеждат по-добре!(малкия аквариум е 10 литра)

Прочетох по-горната тема за болестите за да не пиша безмислено,но там не пишеше нищо по моя въпрос.Ще погледна пак-може да са се оправили рибките-ако не ще пусна филтърчето и ще си сложа памук в ушите.Така няма да чувам мърморене >:o.

И ще се опитам пак да направя нещо по въпроса.
Относно мненията-аз  поумнявам малко като пиша мнения,но усилено се опитвам да подобря условията на рибките.

Живко

Тогава ще номинирам за садисти вашите :-D
Без да включиш филтрите няма да стане работата.
Без постоянно работещи филтри няма да стане работата. Можеш 3-4 рибки да пуснеш.
Примири се.
Никой не се е родил научен.

миа

Те не са виновни,че като малки са въдили гупи в 3 литрови зеленясали буркани,и че тогава е нямало сегашното оборудване.Гадното е,че баща ми само ми го натяква >:o!Но това ще го преживея-ееех толкова трудности изпитах-тва ли ще ми се опре!Мрънкането полу-не ме интересува-Аз си действам както си знам!Макар че родителите трябва да се слушат.Щото после нещата трудно се оправят.Като оплетеш конците понякога и те не могат да ти помогнат...Ще включа филтрите,ама през нощта и докато съм на училище ще бъдат изключени.Мисля,че рибките от слагането на изсъхналата гъбичка им е станало малко лошо.За съжаление съм виждала още по-големи садисти и садизми извършвани не само към риби.

torsade

Малките садисти са по-лоши от големите...щото в голям съд на рибките им е по-добре... и гледай да бягаш повече от час и да си стоиш в къщи, че да ти работят филтрите.
Охлювът не ни е враг!

миа

Както и предположих по-горе на рибките им е станало временно лошо и сега видях,че са се оправили :-).Но баща ми като каза-Ми те ще умират сега по всяка вероятност.-аз се паникьосах,защото тези гупи самичка съм си ги отгледала.Важното е,че са живи и сега всички са доволни и щастливи.
Цитат на: torsade - 09.01.2008 20:14
Малките садисти са по-лоши от големите...
Така е.В 4-ти клас гледах попови лъжички и 1 беше умряла и една съученичка беше на гости и искаше да я разпорим с вилица!

Живко

Никой не се е родил научен.

Similar topics (5)

31837

Публикации: 2
Прегледи: 2830

20606

Публикации: 8
Прегледи: 4640

30663

Публикации: 2
Прегледи: 2562

16138

Публикации: 3
Прегледи: 8377