• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 22:57

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Подути хриле, червено петно на Гупа?

Започната от harlekin, 18.09.2011 13:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

harlekin

Здравейте колеги.
Проблема е следния. Взех си 2 броя анциструси и изчаках около седмица преди да си взема гупи.
Взех си двойка гупи, женската беше бременна и роди още същата вечер.
Всичко беше нормално, чувстваха се добре, плуваха заедно с мъжката, докато вчера почна да плува вертикално, и като се опусне пада на дъното с опашката надолу. Около перката на корема и имаше червен кръвоизлив (вътрешен), вечерта вече беше станало като израстък, устата и беше и тя червена, хрилете подути и не се затваряха.
Отделих я и сутринта беше умряла. По другите риби няма видими белези, плуват си, добре са (поне на външен вид), но искам да разбера какво е това, за да третирам и избегна зараза и по другите риби.
Благодаря предварително
Поздрави





Обем на аквариума: 60л

Височина: 35см

Грунд: кварцов пясък
Дебелина на дъното: 3см
Размер на камъчетата: 1.6 - 3мм


Осветление: 15W

Филтрация

Вътршен филтър л/ч: 350л


Филтрите работят - непрекъснато

Дата на стартиране на аквариума: 20.08.2011

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
няма
Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: не

Вода
Сменям по ....литра (процента) на всеки....дни. - до сега не съм сменял (родиха се малки в аквата)

Температурата на водата в аквариума е 27 градуса.

Храна
Видове храна: Сера , люспи за всички декоративни риби
Колко често храните рибките си: сутрин
За колко време рибките изяждат порциите си: около 5 минути
Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения: не мога да преценя, имам на 5 места стръкове от 5 растения
Колко % от дъното са бързо растящи: гореописаните май са бързорастящи
Колко плуващи: няма

Риби:
Полово зрели(видове, брой): 1
Млади риби(видове, брой): 2 анциструса и около 15 малки гупи
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой): анциструсите и чифт гупи

paolo6481

Колега,не е волест това.И на мен ми се е случвало предимно на млади майки.Отдавам го на някакви усложнения при раждането.Но друго ме притесни от това което си попълнил в бланката-несменянето на вода в продължение на вече 4 седмици.Ако не знаеш,вода се сменя по 30% всяка седмица.Иначе се натрупват вредни вещества и тровят рибите.Успех!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

harlekin

Водата беше грешка, но така се получи просто ....
Вчера я смених и за напред всяка седмица ще сменям по 12-13 литра...
Други отговори няма ли?
Да съм сигурен ли, че не е болест
Поздрави

tparvanov

Като взе гупата и тя е родила още същата вечер и днес е омряла - значи си я взел вчера - правилно ли разбрах? Според мен гупата е омряла от смяната на аквариумите - била е бременна в зоомагазина (там водата е била една) при тебе е родила - когато роди тя отслабва физически - водата ти е друга и просто не е издържала.
Нормализирай водата малко - сменяй по 30% и след 2 седмици си вземи 2 нормални небременни гупи (може да питаш човека в зоомагазина коя е раждала скоро - тя ще роди пак след 1 месец - тъкмо да се климатизира, така че няма проблеми) и още 2 мъжки и до един месец и половина пак ще родят.
;-) Успех

NO CARRIER

Умряла, колега. Умряла. С У се пише.  :duvar:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (5)

21822

Започната от ogi


Публикации: 3
Прегледи: 3447

10022

Публикации: 9
Прегледи: 5950

8652

Публикации: 48
Прегледи: 15545

47837

Публикации: 7
Прегледи: 2695

5422

Публикации: 1
Прегледи: 4288