• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.06.2024 18:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Пак проблеми със цихлидите(манакапуруто)

Започната от rakim, 23.06.2010 18:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

adam

Rakim, относно проблема с скалариите да не би проблема да е в храната. До колкото знам най-често ги храниш със замразен хирономус, а тази храна съдържа доста голямо количество хитин, който от своя храна е трудно смилаем и ако се прекали може да има потенциална опасност за стомаха на рибата *dontknow*
Изказвам просто предположение. Дано красавците да се оправят *THUMBS UP*

rakim

Със суха храна храня най често,хирономус рядко.
540л Южна Америка

abaro

Като сме почнали с предположенията, да вкарам и аз едно  :-(
Бургаската водопроводна вода е с изразено влошаване през есента. Аз лично съм убеден че вследствие на дъждовете, се отмиват разните торове и други препарати от полето и в крайна сметка достигат до водопроводната вода. Това са неща които не могат да бъдат хванати със стандартните акваристични тестове, така че нямам доказателства, просто имам вътрешно убеждение. То обаче се гради на това че няколко години поред именно в този период имах проблеми с рибите, като в повечето случаи някакви други видими причини нямаше. Така загубих на няколко пъти апистограми, рамирези и разни други риби. От повече от 2 години имам система за обратна осмоза и дори когато не ползвам деминерализирана вода за смените, винаги я прекарвам бавно през механичен филтър и активен въглен. Мога да кажа че за този период единствените случаи (спомням си само за 3) в които съм имал заболявания в аквариумите са били след някакви инциденти - прекалено висока температура, прекалено много СО2, внасяне на нови риби без карантина.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

rakim

Съгласен съм,но в аквариума има риби коите също щяха да се чувстват зле,даже се водят малко капризни .Само с цихлидите е проблема :-(
540л Южна Америка

митко

Аз съм на мнение,че храната с която ги храниш не им понася.Имах такъв случай с меланотения трифасиата.Хранех си всички риби с тубифекс на СЕРА,зле се чувстваше само женската ми трифасиата.След като свърши въпросната храна по една или друга причина не купих нова,а си хранех рибите с випан и спирулина,като разнообразявах с кайма и хируномус от пазара.Трифасиатата се оправи ,а именно оцвети се както трябва,плува си нормално,висящите,прозрачни изпражнения изчезнаха.Мисля си ,че различните риби имат различна поносимост към паразити ,и храната за някои ,не става за други.Имам чувството ,че най-после намерих подходящата диета за моите.Ако някой се интересува:Спирулина,випан,пресни зеленчуци,един ден глад,имунал.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

rakim

Така,забелязах че най учестено пърхат дразнещо с перки след хранене.Почти съм сигурен че ги дразни нещо стомашно,но не мога да ги накарам да ядат храни с чесън тия гадове..Накисната храна в чесън също не понасят и не искат изобщо.Заедно с хирономус успявам да им давам по малко трихомонацид но....
540л Южна Америка

ico

Наскоро мъчих малка скалария с хек и чесън. Отначало даже и не пробваше потъващата мръвка. Не давах никаква друга храна, само от време на време пусках по малко от рибата. Скаларията не пипваше, но около нея неоните и ендлерите си хапваха здраво. На третия ден глада явно я накара, да опита с неохота от мръвката, на следващото хранене вече се нахвърляше лакомо на всичко дето цопваше във водата.
Преди да и сменя диетата, често влачеше дълги бели изпражнения, но вече няма такова нещо. Сега видимо дърпа на размер и по колко риба изяжда, чак ме дострашава, като я видя с някакъв огромен корем след хранене.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

rakim

Така,от известно време правя кайма от хек с чесън.С много голяма неухота хапват скалариите но се научават.Заблязах че когато им давам суха храна на тетра или сера давам,им се цепят перките и пърхат много по често дразнещо с тях.Тук таме даже хващат бели налепи по перките,гъбички вероятно.Спра ли сухата храна,само на хек и хирономус веднага се оправят.На какво може да се дължи това според вас?
540л Южна Америка

rakim

PO4-0:NH4,NH3-0:NO2-0:NO3-0:Gh,KH-в абсолютните норми.Манакапуруто и микрогеофагусите продължават да се търкат от време на време и да пърхат нервно с перки,сякаш искат да се освободят от нещо което ги дразни...Но малките поне ядат,скалариите имат през ден бели налепи по перките и 2 от тях не се хранят с нищо освен с хирономус.Другите ядат хек но по малко, а вкусят ли суха храна почват да въртят муцуни и изплюват веднага сякаш ги полазва нещо и искат да се освободят.Няма лекарство което да не съм слагал вече.А през седмица хвърлят хайвер,вече не разбирам какво става изобщо няма никаква логика :-(
540л Южна Америка

deadline78

Глада е майка на добрия апетит.И аз гледам Манакапуру отначало не искаха кайма и на 4 ден ма чакаха като се едно имат да земат 10 заплати.И да добавя тази скалария няма нищо общо  с другите видове и като държание  и като ядене.

siso

Скаларията (особено) е преносител на капилария .Сложи Нематол на сера и съм убеден че и апетита ще им се върне и ще се оправят изпражненията убеден съм.Но се слага задължително 2 пъти през 14 дни не през 21 ;)

dzimko

Споделям мнението на deadline78. Манакапурото не са кото другите скаларии. По-капризни са по отношение на хранене, температура и параметри на водата. Мисля, че с глад и евентуално повишаване на температурата би дало резултат. Незнам до каква температура обаче биха издържали скалариите. Някъде във форума пишеше за дискуси (34-35 градуса), но за скалариите ми се струва много. Някой ако е вдигал температурата до някакви нива над 32градуса да сподели.

deadline78

Моите Манакапуру са вече 2 седмици в мен все още са правят на ударени към каймата и ги лигавя с артемия(майки) и смятам другата кайма да я смеся с част от тва което най много обичат а то е някав вид бубучки хем ще привикнат че каймата не е за украшение хем и да се разнообрази на томбаците им менюто.Забелязвам че на 26-27 градуса се чустват супер а и на 34 няма да издържат а 32 мисля че е максимума за тоя вид поне според мен.Артемията е лудница а и е доста полезна като цяло за тях! *DRINK* *YAHOO*

trupai

Изобщо не ги пробвайте на такива високи градуси, над 30 няма да се чувстват хич добре! Иначе като погладуват малко се научават и суха храна да ядат. Моите са си само на суха.
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Bolta

Цитат на: akitaka - 27.04.2011 16:00
Иначе като погладуват малко се научават и суха храна да ядат.
Дали??
Питам съвсем сериозно, защото мина почти месец, откакто и аз имам такива и неискат и неискат.  :-(
Пет броя са и само 2 ядат суха храна, а другите 3 ....все едно отрова им давам - лапат и плюят. Напоследък, даже и не я отразяват, а все пак ми се иска да се научат да ядат и сухо.

Similar topics (5)

45317

Публикации: 0
Прегледи: 1518

52404

Публикации: 13
Прегледи: 5043

20819

Публикации: 2
Прегледи: 2835

37607

Публикации: 20
Прегледи: 9566

12599

Публикации: 22
Прегледи: 9286