• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.05.2024 07:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

неясен за мен проблем

Започната от federal, 20.12.2007 22:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

federal

Гледам само живородки. Гупите ги купувам млади и след няколко седмици след като родят им изтъняват коремите и стават телата им тънки като бръснарски ножчета. Другия проблем е забелязах от няколко дни, че молинезиите ми плуват на едно място, като телата им правят S образни движения.
Нови риби нямам, общо взето няма никакви промени от от скоро. Температурата е 26 постоянно и се подменя водата ежеседмично.

MeTogu

Гупите не обичат чак толкова честа смяна.А това с изтъняването не знам на какво се дължи.Изхвърлят си и плода и повече не могат да раждат,че даже и умират.Молинезиите най-вероятно са стресирани от нещо.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

theater

Кофти линии са. Имах едни, които се бяха чифтосвали едни с други в продължение на 3-4 години и не ги бях подменял. Точно по този начин се изгубиха. При раждането започнаха да изтъняват и да умират. Мисля, че инбрийдинга им разказва играта на гупите, които се продават в България. Имам чувството, че никой не внася гупи, а се кара с поколения инбрийд от по 10-15-20 години.
140л - харацини
http://starividri.org

MeTogu

Аз през 6 месеца смянам мъжките гупи от друг краи на страната.Сега по нова година мисля пак да го направя.Но и на мен ми се е случвало това с коремите.Обикновенно на възрастни индивиди не само на гупи.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

52353

Публикации: 4
Прегледи: 2530

8652

Публикации: 48
Прегледи: 15553

40571

Публикации: 0
Прегледи: 1862

188

Започната от Anonymous


Публикации: 5
Прегледи: 6062