• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 20:44

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Моля, помогнете ми спешно :(

Започната от Aseto, 30.11.2009 21:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aseto

 :'(  Здравейте,

Моля ви за спешна помощ и съвет как да спася рибката си. Рибката е Данио и от днес по обяд плува настрани. Изглежда ми подута, но тя по принцип е дебеланка. Имах и друга рибка, която умря така преди около месец. Прави ми впечатление, че това започва да се случва около седмица, след като съм сменяла водата в аквариума. Слагам AquaSafe, след като сменя водата. Иначе аквариумът е 29 литра, има една помпа, и нагревател, който държи температура около 28%. Храня ги с храна на Тетра по 1 или 2 пъти дневно. Все си мисля, че слагам повече, отколкото трябва, но ще намаля.В аквариума са общо 5 рибки, 2 от които сомчета, 2 Данио и една друга, на която не знам породата. Другите са добре и си плуват нормално, не я закачат. Преместих болната в друг аквариум, но тя се залепи за стената, която гледа към този с другите рибки, а и другите рибки на страната, гледаща към нейния. Стана ми мъчно и я върнах при другите, спрях помпата да не я разнася с течението и седнах да ви напиша. Моля ви, кажете ми, има ли шанс да спася рибката и какво трябва да направя.

vasso

Навремето ,когато имах данио имах подобни проблеми. Не виждам как може да се спаси рибата за жалост. Имаш ли филтър? Много е важно да осигуриш. Не прекалявай с храната.Може да качиш снимка на аквариума. :-)

Aseto

До 5 мин. ще се опитам да кача снимка на аквариума.
: 30.11.2009г 22:10ч
Ето това е аквариумът. Рибката е над помпата и хич не изглежда добре :( Никакъв шанс ли няма да я спася? Много си свикнах с тях.
: 30.11.2009г 22:10ч

dok70

Сори, ама даниото го изхвърли!
Храни по малко и си намали температурата с 2-3 градуса!
Вземи си нови даниота, но да са 5-6!
Все пак това е пасажна риба.
*THUMBS UP*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

vasso

Този аквариум ми се струва твърде опасно разположен по този начин.Може да допълниш до горе аквариума и ако този нагревател не е с реле трябва да го смениш. :-)

Go6ko

Хора помогнете ми спешно!!!! :duvar: скаларията ми 2 ден н6 се парализира *spam и има много черв *offtopicени петна по нея

Caxapa

Цитат на: Aseto - 30.11.2009 22:26
До 5 мин. ще се опитам да кача снимка на аквариума.
: 30.11.2009г 22:10ч
Ето това е аквариумът. Рибката е над помпата и хич не изглежда добре :( Никакъв шанс ли няма да я спася? Много си свикнах с тях.
: 30.11.2009г 22:10ч


Аквариума трябва да лежи на цяла плоскост от фибрана а не на такива импровизирани крачета. Юа рибката ти не мога да помогна със съвет. Оправи аквариума непременно!

vasso

Кога я сложи тази скалария? В описанието на аквариума не я виждам. Много може да са причините ,но трябва точно описание на всяко твое действие в аквариума през последните дни,защото така никой не може да ти помогне адекватно.

zambo

Цитат на: Go6ko - 09.12.2009 14:28
Хора помогнете ми спешно!!!! :duvar: скаларията ми 2 ден н6 се парализира *spam и има много черв *offtopicени петна по нея
Здравей Гошко ,
опиши аквариума подробно .
http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,5455.0.html
Така , както си задал въпроса , без подробности , никои неможе да ти помогне .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Similar topics (5)

32158

Публикации: 12
Прегледи: 6389

14208

Публикации: 10
Прегледи: 5594

12289

Публикации: 9
Прегледи: 5875

29885

Започната от filio


Публикации: 18
Прегледи: 11268

6124

Публикации: 7
Прегледи: 3959