• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 14:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Малки червейчета в тялото на рибата

Започната от Bube, 21.05.2005 22:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bube


abaro

Виждат ли се при живите риби или ги откриваш при дисекция? В смисъл външни ли са паразитите или вътрешни?
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Stas


BLKnight

Дай повече инфо - какви са, къде са, цвят, форма и размери... И рибите какви са, как се държат...
Често при живородки и килита имат чревни паразити, които им се подават от Д-то - това ли е? Като тънки тубифекси са на вид??

Bube

Червейчета в тялото и опашките имат три риби /купени от различни места/: Nematobrycon palmeri, червен и един обикновен неон. На неончето са се образували язви от които се показват червейчетата. В аквариума сложих АЗИПИРИН и чакам резултати.

BLKnight

Апсолютно правилно! :)
Успех в борбата. Азипирина много е похвален по нета, дано и при теб да свърши работа.

И пиши после какво е станало.

Bube

Явно са заразни тези гадини, на места рибата губи цвят и се виждат малки червейчета, после стават големи и се образуват язви, като една част от гадта се подава извън тях.

Живко

нема да купа нишо,до г'де т'ва не изчезне от магазините.
ПИСНА МИ от тези зарази. :evil:  :evil:  :evil:
Никой не се е родил научен.

Bube

За сега няма никакъв ефект.

Stas

И трите рибки поотделно ли бяха заразени или се комбинираха при теб? От къде ги купи? Питай, който ги е продал как се справя със заразата, може би е намерил начин вече.

Имам чувството, че рибите боледуват повече от хората.

Nemo

Π ө ů ҹ υ њ σ ß

stanko

дано да не съм закъснял безкраино с отговора при нас има лекарство меден сулфат това му е активната съставка и работи при такива червеичета трябва да има нещо подобно на пазара  но е несъвместимо с малахитово зелено образува силно токсична комбинация но работи добре с працикуентела(това е като азипирина)
и писши какъв е резултатът

Longanlon

меден сулфат не беше ли син камък? :shock:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

stanko

незнам да кажат химиците лекарството е известно като коперсулфатхелп но всички лекарства на медна основа са с малка терапевтична ширина искат точно дозиране и предозиране не повече от 20 % но освен тях в водата можещ да поставиш всичко от групата на метрониадезолите съвместими са за вторични гъбични и бактериални инфекции както и дронцит (працикуентел азипирин ) ако този коктеил не помогне  за червеичетата остава поцелановият ботуш с пускане на водата след това

AQUASAUR

СТАНКО, добре си си Ти там в Маями...
От това което си споделил до тук - излиза,че само лекарство да искаш...и хоп...намира се!...дори и в аптеката... :idea:
При Нас, обаче, нещата са "малко" по-другояче... :wink:
Първо трябва да знаеш какво точно ти трябва и търсиш...
после евентуално, след доста обикаляне и телефонации...
да го откриеш,но в доста "нерафиниран" вид...,"водонеразтворимо"...
а за пропорция, дозировка, разписание... - да не говорим !
Отделно,че доста от "илачите"се оказват и скъпички....
а пък и в края на краищата - можеш да си изтровиш рибите като едното нищо... :!:  :lol:
Но да не се отплесвам от темата... :oops:
Медният сулфат в нерафиниран вид си е наистина "син камък"... :evil:
Аз съм го намирал от познати химици в "лабораторния" му чист вид...
и за да се притъпи токсичността му съм добавял по малко "лимонтузу"... :D
Трябва да се ровя из тефтерите за да открия точната "рецепта"...,
но съм го ползвал само в краен случай!...
и то против "Планария" и едни паразити по златните рибки...
Иначе, не знам дали наистина вместо да се впряга човек и прави на "Чичо Доктор"...,
не е за предпочитане варианта с "порцелановия ботуш"... :wink:  :oops:

Similar topics (5)

4300

Започната от sss


Публикации: 2
Прегледи: 4186

8740

Публикации: 13
Прегледи: 6455

48025

Публикации: 0
Прегледи: 1773

18374

Публикации: 2
Прегледи: 4234