• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 18:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Лечение с бактопур гниене на перки

Започната от hristol83, 31.01.2016 11:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hristol83

Здравейте имам следния проблем: Рибите ми с воални перки (1 рамирези и 1 хелер) имат проблем с гниенето на плавниците. Не много страшно но от 2 месеца са постоянно загнили по краищата. Преди 2 дни ги извадих в малък аквариум 10л. пуснах аерация нагревател на 26 градуса и сложих бактопур за да се пробвам да ги излекувам. Проблема който забелязах вчера е че водта е станала ужастно мътна (тя си зеленее от лекарството) но помътняването ме притеснявава. Светнах за да осветя по добре и ми се струва че има замърсяване като на малки парцали. Кажете това нормално ли е рибите не са хранени. Водата за малкия аквариум я взех от големия където изглежда кристално чиста.

Amev

Разклати ли лекарството преди употреба ? В срок ли е ? Аз за гниене ползвам това :
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fuploads.tapatalk-cdn.com%2F20160131%2F4b3767e8d77714e697bb70b9336d2ef4.jpg&hash=dcddd6cc026dd976821bf53ec516233fb7f9bb43
А то е със метиленово синьо ...

hristol83

Разклатих го и е в срок. Гледах снимки в нета май така си става мътна от него. Струва ми се че няма особен ефект от третирането коко дни да ги държа рибките? Страх ме е да не ги уморя.

Amev

Лекувай както е по предписание на препарата , изкарай лечението до край по описание и ако няма ефект ,прилагаш друго. Потърси и причините за това гниене... Хигиена , и броя на рибки в аквариума ?!

hristol83

Имах много силно течение в аквариума не знам защо бях решил че е добре но като го сравних с други видях че съм се объркал. С другите риби с по къси перки нямам проблем само с тези с воалните и стигнах до извода че е било от него. сега намалих течението и реших да ги лекувам. Страх ме е обаче да не ги обия преди в общия аквариум не съм имал успех с лечение на риби затова си взех малък хем за развъден хем за лечение. Много ме притесни размътването на водата в малкия но все пак той няма филтър.

Публикациите са слети: 31.01.2016 14:56

Имам странното усещане че вместо да ги лекувам с този препарат ги скапвам още повече рибките. Днес е 3-ти ден сутринта сложих отново бактопура и ми се струва че перките им са по зле то колкото преди да ги отделя. Кажете някакво друго лечение или профилактика за тоози проблем. Сол във водата няма ли да помогне?

Similar topics (5)

36102

Публикации: 1
Прегледи: 2962

5444

Публикации: 0
Прегледи: 3060

31721

Публикации: 5
Прегледи: 6495

2087

Публикации: 332
Прегледи: 243683