• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 00:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Какво да си зема да предпазя здрави..

Започната от BgMafia, 23.05.2007 15:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

BgMafia

скалари златни гупи и хелери  ;-) Някой да може да ми предложи какви неща да взема

Живко

Ползването на всякакви препарати без нужда не се препоръчва при рибките.
Тук не броим някои храни, които съдържат витамини и микроелементи.

Гледай ги добре.
Погрижи се аквариума да е съобразен с техните нужди.
Храни ги както трябва с качествени храни.
Това е!
Никой не се е родил научен.

assensi

Ами да ти кажа чесно, просто сменяй редовно водата, храни с разнообразна и качествена храна, и въобще не ти трябват химии, ако това имаш предвид

BgMafia


BgMafia

Забравих да спомена взех някакви капки Едните са сини другите жълти и на всеки 3 дена да капвам определено количество това одобрявате ли го  :-(

assensi

Ами тези сини и жълти капки трябва да кажеш как се казват. Аз предполагам, че това е Метиленово синьо и Трипафлавин (ако греша, някой да ме поправи). Не капи без причина, защото ако имаш растения, пиши ги "брак"- въобще не понасят химикали като Трипафлавин. Успех!
P.S. Не капи нищо, просот сменяй ежеседмично 1/3-1/4 от водата и няма да имаш никакъв проблем!

bengan

 Аз също мисля че ако нямаш сериозен проблем не е нужно да се добавя никаква химия в аквариума. Умишлено споменах сериозен зещото някои дребни пролеми си ги решава аквариумът сам. Например ако някога сложа повече храна водата бързо помътнява но след 3-4 дни всичко се оправя.

Similar topics (5)

26711

Публикации: 1
Прегледи: 2574

11553

Публикации: 15
Прегледи: 12719

59359

Публикации: 8
Прегледи: 4764

53328

Публикации: 0
Прегледи: 1481