• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.06.2024 16:11

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Ихтио - трябва ми съвет

Започната от belqta, 16.09.2010 16:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

belqta

Онзи ден забелязах че имам бели точки по рибките. Видях в една тема за Нистатин. Купих от Аптеката и сложих 11 хапчета. На другия ден купих Punktol на jbl и сложих от него (според описанието в листовката)
Сега забелязах че и във втория аквариум имам Ихтио.
Мисля да събера обитателите от 2-та аквариума в един аквариум и да приложа комплексно лечение.

Искам да попитам за растенията. Има ли шанс по растенията да се предаде тази болест след излекуването на рибките?

Защото в единия аквариум имам около 5-6 вида растения и не искам да ги убивам с препарата. Смятам да си ги оставя в аквариума. Ще сифонирам грунда и ще сменя изцяло водата. Или растенията трябва да се минат с някакъв разтвор?
Четох че ако няма приемник, ихтиото умира след няколко часа.

Имам и 5-6 Ампулария и доста мелании в грунда.  Те дали са заразени?

В аквариума който ще ги лекувам съм зивадил абсолютно всичко. Остана само нагревателя, 2-та вътрешни филтера и камъчето с въздух

*HELP*

belqta

Ще си задам по-така въпроса:
Рибките са ми болни от Ихтио, извадих ги от акварума и в него останаха: Мелания, Ампулария и растения.

Въпросните охлюви + растенията могат ли да заразят отново рибките?

Как да разбера дали охлювите са болни или не? Ако са болни с какъв препарат да ги третирам?

Растенията могат ли да бъдат преносител?? И дали мога да сложа няколко хапчета при тях? Защото четох че Нистатина не влияе на растенията.

Днес ми е четвъртият ден от даването на Punktol (вчера беше 2-рото сипване на препарата)

Благодаря!

митко

При мен се получи с нистатин,но без никакви други химий.Не мога да разбера,защо не си направи курса на лечение с нистатин.Антибиотика е за 5 или 7 дни.Аз го използвах 5 дни,след което оставих рибите за два дни за да се уверя,че всичко е добре.Има една много хубава тема за лечение на ихтиофтириус,ползвай търсачката. *DRINK*
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

Similar topics (5)

13478

Публикации: 16
Прегледи: 13243

39467

Започната от bonevbb


Публикации: 20
Прегледи: 8993

4409

Публикации: 1
Прегледи: 2838

30987

Публикации: 3
Прегледи: 3634

2817

Публикации: 6
Прегледи: 6236