• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 23:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

хммм....ichthyophtirius

Започната от Halford, 15.10.2004 10:01

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Halford

15.10.2004 10:01 Last Edit: 15.03.2008 20:47 by Живко
ае преди няколко дена забелязох бели петънца по рибите (ichthyophtirius) и се оказа че магазина от които сам ги взел т.е аквариума в които са били е бил заразен. И... магазинера ми даде немско лекарство мн ефикасно.... SERA BACTOPUR, вчера трябваше да сложа за последно... но на сутринта забелязаь 4е... единия ми сом все още има петънца. Знам 4е тряя се чака ама.... Отделиь го и му сложих друго лекарство.... дали ше се опраи .. И освен това моето лекарство е по евтино от неговото.... може би по неификасно :oops:

etg

ichthyophtirius доколкото знам се лекува с костапур :shock:

Boby_

Да, etg е съвсем прав - бактопур не е за това.
Ако не искаш да се набутваш със скъпи лекарства, вземи си метиленово синьо, повиши температурата докъм 30-31 градуса и сложи лекарството вечерта, преди да угасиш лампите. За 3-4 дни рибките ще се оправят.

Halford

абе хора всичките риби ми се опраиха. Но само сома в момента има петна и сам му сложил синионо в отделен аквариум. Ама магазинерката ми каза 4е трябвало да посиеене доста водата, в упътването пише на 10л по 2 капки
и аз така и сложиь ама не посиня толкова. Савсем леко синее. ОЩЕ???? да слагам ли. да не го отровя  :cry:

dido

То голяма далавера прави твоя търговец - първо ти продава болни рибки, после те набутва и с лекарство за тях :-)

Boby_

Цитат на: "Halford"абе хора всичките риби ми се опраиха. Но само сома в момента има петна и сам му сложил синионо в отделен аквариум. Ама магазинерката ми каза 4е трябвало да посиеене доста водата, в упътването пише на 10л по 2 капки
и аз така и сложиь ама не посиня толкова. Савсем леко синее. ОЩЕ???? да слагам ли. да не го отровя  :cry:

Синьото е светочувствително - ако слагаш през деня или при включени лампи, все едно нищо не правиш. Освен това си имаш работа с паразит, чиито яйца не се повиляват от лекарствата. Затова не трябва да бързаш да обявяваш рибите за излекувани - трябва да ги лекуваш в продължение на 4-5 дни, независимо, че не виждаш симптоми. Повишаването на температурата ускорява развитието на паразита и затова е необходимо условие.

Halford

не е точно така тои ми продаде болно водорасло... и после ми даде лекарсво СЕРА БАКТОПУР не сам го копувал тои ми го даде. Пак тва синиото си го имам от много време. Аз не сам копувал лекарство сега

Halford

значи доколкото разбрх като слагам от синиото не трябва да цъкам лампрата и трябва да повиша температурата :?:

Boby_

Цитат на: "Halford"значи доколкото разбрх като слагам от синиото не трябва да цъкам лампрата и трябва да повиша температурата :?:
В общи линии да. Даже е добре да слагаш лекарството вечер, за да има цяла нощ без светлина да действа.

miTko

Купи си "Малахин", по-евтин е и върши работа, от личен опит ти казвам!Четеш инструкцията и действаш! :) Успех!
Разни мои АКВАРИУМИ 

Vlado

Момчета, не се заблуждавайте, че лечението на ихтиофтириус е лесна работа.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.aquael.pl%2F_images%2FBaner_main.jpg&hash=ce3a2e621ee2cdd4e8f4513fba0aad85bc52e813

Halford

ваиии.. манее както ви казах всичкте ми риби нямаха петна и предполагах че са излекувани... Ама сега се вращам от село и що да видя.... всичко като посипано с сол :cry:  :cry: . маи ще вкарам в упореба стария но изпитан начин. повишаване на темп. и малко сол, но все пак ще сложа и синьото пак ще се моля да се оправят :oops:

Halford

аа и още нещо трябва ли да спирам филтара или да му изкарам гъбата някакви подробности......

77

ако има активен въглен го махни :D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

scroll_lock

Цитат на: "Vlado"Момчета, не се заблуждавайте, че лечението на ихтиофтириус е лесна работа.

Вярно е. Аз лично мнооооого съм си патил от него. Мръсна малка гадинка :evil: