• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Екскрементите са белезникави до бели, висят дълго на аналния отвор

Започната от elkin, 20.09.2008 20:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

elkin

Здравейте. Имам рибка (женски хелер) при който са налице точно симптомите, описани в статията КАК ДА РАЗБЕРЕМ ОТ КАКВО СА БОЛНИ РИБКИТЕ (http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,6775.0.html):

    Екскрементите са белезникави до бели, висят дълго на аналния отвор.
      - Capillaria;
      - Spironucleus.

Описани са и двете вероятни заболявания. Не намирам обаче отговор на въпроса, какво да направя, за да излекувам рибката?

Моля помогнете.

}|{opukc

Здрасти,
проблема наистина е породен от камшичести. Лечението е медикаментозно или повишаване на температурата на 33-34С. Вторият вариант не е удачен, тъй като хелерите няма да издържат на високата температура.
Ето вариант описан за лечение на дискуси с Трихомонацид/метронидазол/, принципа на лечение е същия.

Прилагай доза за лечение в рамките на описания в тази тема период.

http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,8288.msg110051.html#msg110051

Лекивай целия аквариум!!

elkin

Благодаря за светкавичната и точна помощ!
Още утре ще третирам...

...Уточняващ въпрос:
От прочетеното рабрах, че препарата не е опасен за рибите в аквариума. НО така ли е и за скаридите, охлювите, и малките рибки (мисля че са малки молинезии на няколко дена)?

Ако не е безопасно, какво да правя? само тази риба ли да пробвам да лекувам? Или просто няма смисъл?

В аквариума има гупи, хелери, молинезии, АНЦИСТРУСИ(знам че те не понасят някой лекарства), данио, отоцинклуси, лабео, ябълкови охлюви, скариди, най-много неонки, доста растения.

Благодаря.

}|{opukc

Метронидазола не влияе на растения и риби в оказаните дозировки - 250мг на 40л вода, не влияе и на азотния цикъл.
И пак повтарям  - лекувай целия аквариум.
Вдигни температурата на най-високата стойност, която е достигнала водата в аквариума ти това лято, и на която си сигурен, че рибите ще издържат. Така поне 10 дни.

Similar topics (5)

31703

Публикации: 0
Прегледи: 2615

28881

Публикации: 26
Прегледи: 18876

15598

Публикации: 34
Прегледи: 24299

9157

Публикации: 8
Прегледи: 11728

39466

Публикации: 0
Прегледи: 2294