• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 08:52

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

доколко ефективен е trihomonacid при вътрешни паразити ?

Започната от beonedge, 09.02.2015 14:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

beonedge

Здавейте
Имам проблем с един от дискусите - не яде от около месец. иначе поведението му е нормално - не се търка ,не е потъмнял , плува си нормално из аквариума ., но никакъв интерес към каквато и да е храна . Изпражненията му са бели , полупрозрачни ( мога да пусна и снимка , но едва ли ще е от полза)
Както и да е - реших да направя профилактика с трихономацид - на 1000л слагам 22 таблетки . Из форума четох че е безопасен за рибите и растенията както и за нитрифициращите бактерии, но (днес е 2ри ден)  наблюдавам учестено дишане на всички риби ( дискуси,неон,родостомус) и охлювите са се вдигнали на повърхността - явно нямат кислород. По принцип подавам цо2 от 14-19 ( когато осветлението е максимално) и по един час на всеки 4 часа за да няма драстични колебания. Аерацията работи от 22-10, но сега съм я пуснал 24/7
Та въпроса ми е - да спирам ли лечението и да се насоча към друго лекарство ( sera flagellol  но ми е трудно да го намеря )
молбата ми е някой ако е имал проблеми с трихономацида или има наблюдения доколко е ефективен , да сподели .
Благодаря предварително :)
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

kasaba

Цитат на: beonedge - 09.02.2015 14:30
Здавейте
Имам проблем с един от дискусите - не яде от около месец. иначе поведението му е нормално - не се търка ,не е потъмнял , плува си нормално из аквариума ., но никакъв интерес към каквато и да е храна . Изпражненията му са бели , полупрозрачни ( мога да пусна и снимка , но едва ли ще е от полза)
Както и да е - реших да направя профилактика с трихономацид - на 1000л слагам 22 таблетки . Из форума четох че е безопасен за рибите и растенията както и за нитрифициращите бактерии, но (днес е 2ри ден)  наблюдавам учестено дишане на всички риби ( дискуси,неон,родостомус) и охлювите са се вдигнали на повърхността - явно нямат кислород. По принцип подавам цо2 от 14-19 ( когато осветлението е максимално) и по един час на всеки 4 часа за да няма драстични колебания. Аерацията работи от 22-10, но сега съм я пуснал 24/7
Та въпроса ми е - да спирам ли лечението и да се насоча към друго лекарство ( sera flagellol  но ми е трудно да го намеря )
молбата ми е някой ако е имал проблеми с трихономацида или има наблюдения доколко е ефективен , да сподели .
Благодаря предварително :)
Конкретно мога да ти кажа за хексамитата, че има случаи, когато става резистентна и трябва да се увеличава дозата на активната съставка, както и продължението на лечението.  Иначе имаше някъде топ тема за вътрешни болести на дискуси, потърси я - мисля, че беше в раздел Болести. Колкото до метронидазола - сигурно е най-разпространеният и използван медикамент за вътрешни паразити. Не си натровил рибите с трихомонацида, ако е 250мг. Проблема е друг - липса аерация, може да е co2-то, но най-вероятно е от аерацията. Не съм ползвал метронидазол без допълнително аериране, но използвам лекарства, за които е строго задължително да имаш засилено подаване на кислород.  Иначе аз бих ти предложил да си и замериш и показателите на водата - щом имаш проблеми.

Ivan_S

Аз съм ползвал Флажил, но за африкански цихлиди. Активното вещество е същото. Проблеми няма с него, тъкмо напротив, помага, но лечението продължава към 7 дни. В този период в края на всеки втори ден сменяй около 50% от водата. Рибите принципно го понасят, но не трябва да се прекалява естествено. Според мен е ясно, че нещо с аерацията не в ред и също мисля, че проблемът с този дискус не е единствения проблем в аквариума.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

DISCUSBG

 Зависи за какви вътрешни паразити става въпрос. Ако питаш за всички - не е ефективен. Кръгли и плоски червей не може да убие!
Не знам!

Similar topics (5)

28461

Публикации: 11
Прегледи: 5858

5552

Публикации: 3
Прегледи: 3055

43353

Публикации: 3
Прегледи: 2349

5368

Публикации: 21
Прегледи: 9340

32113

Започната от baj shtukan


Публикации: 5
Прегледи: 4739