• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 12:48

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бяла слуз която полепва по рибките и ги убива!

Започната от koklala, 01.11.2010 11:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

koklala

Колеги имам проблем с нещо като бяла слуз,то е почти прозрачно незнам точно как да ви го опиша.От това нещо ми умря една гупа,цялата беше увита в това нещо и като се едно се е задушила.Сега и единия ми хелер е хванал тази слуз и грубния му плавник е слепен за тялото и не го мурда!Какво да правя?Моля помогнете, спешно е !!!


nikolaytoshev

Направи пълно описание на аквариума си с бланката за болната рибка в раздела и дай снимка на въпросната рибка.

Morphined

Не знам какво е,но знам на какво се дължи. И аз съм го имал навремето.
Почисти си аквариума ВЕДНАГА !

Сифонирай си дъното,ако нямаш с какво,бъркай с ръка между камъните няколко пъти докато изплува всичкия блювоч дето си насъбрал. Много е вероятно и да си пренаселил с нечовешки количества риби на тясно. Колко риби в колко литра вода имаш ?

Температурата каква е ? Тая гадост се получава при серия от лоши условия в аквариума,включващи именно това - резки смени на температурата,ужасна мръсотия,пренаселване. Почисти аквариума ! За да го имаш това "чудо" трябва да е заприличал на кална локва. Представлява бяло-прозрачна "материя" полепваща по тялото на рибата. По цялата дължина на тялото,а не както гъбичките например. Рибата изглежда все едно се разкапва и скашква. Другите я хапват тук-таме или цялата (по възможност)
Чисти,разбърквай камъни,пясък,де що имаш докато водата не светне. Аз така ги спасих. В моя случай знаех,че може да се получи нещо такова,но седмици наред нямах време да почистя. При теб изглежда просто си сметнал,че нямаш нужда от почистване или не знаеш как точно.

Similar topics (5)

30412

Публикации: 7
Прегледи: 7142

5722

Започната от Xektor


Публикации: 12
Прегледи: 7072

25242

Публикации: 1
Прегледи: 2380

21849

Публикации: 13
Прегледи: 6811

14882

Публикации: 2
Прегледи: 4360