• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.05.2024 21:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Болни Гупи-диагноза и лечение?

Започната от kamikadze ZX7RR, 29.10.2012 20:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kamikadze ZX7RR

Преди около седмица ми се разболяха всички женски гупи.
Симптомите бяха помътняване на очите и челото и затруднено дишане.В началото стояха срещу стуята на филтъра а около 12часа преди да умрат започваха да плуват затруднено в средните и долни слоеве.
Аквариума ми е 70 л. ,температурата 26 градуса ,смана на вода 30/40 процента седмично ,филтрирам с Haiela RP200 ,NO2 "-", NO3 "0". Другите параметри нямам с какво да ги измеря.Обитатели 2м гупи,4 анциструса по 4см. и 30сетина подрастващи даниота по около 3см. Храня с JBL granomix mini.
Третирах с costapur  никакъв ефект всички които бяха болни си заминаха ,но други не са се заразявали.
Една от гупите роди точно преди да покаже симптомите и  сега малките започват да измират със същите признаци.Храня ги само с микрочервеи.
Някой сблъсквал ли се е с това?
Каква е тази болест и с какво да я лекувам,щом не реагира на  costapur??????????
:duvar: *HELP*

: 29.10.2012г 19:07ч

Обем на аквариума:70...........

Височина:.....40......

Грунд
Дебелина на дъното:...5-7........
Размер на камъчетата:.3/8mm..........

Осветление:...led-слабо........

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):..не.........
Аераторна помпа (с гъба):.не..........
Вътршен филтър л/ч:..500.........
Външен филтър л/ч:.....не......
Система за СО2: .....не......

Филтрите работят непрекъснато

Дата на стартиране на аквариума:...края на юли.......

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
........не...

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:........не...

Вода
Сменям по ....30/40 (процента) на всеки...7/8.дни.
При смяната: Водата е престояла. Водата е с температура ..22/23..градуса.
Температурата на водата в аквариума е ..26..градуса.

Храна
Видове храна:.........JBL granomix mini...
Колко често храните рибките си:...2 пъти........
За колко време рибките изяждат порциите си:....2-4 мин.......

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:...0........
Колко % са бързо растящи:.....0....
Колко плуващи:....0......

Риби:
Полово зрели(видове, брой):...5.........
Млади риби(видове, брой):...35.........
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):....4 гупи .......
 
Ако така е по разбираемо.Снимки нямам (не ми се получават с GSM-a).

fiksi_06

Здравей, kamikadze ZX7RR ! Здравейте, приятели - акваристи!!! В паника съм и незнам какво да правя!!! Имам голям проблем, който е аналогичен на този на kamikadze ZX7RR  и затова си позволявам да пиша в неговата тема, въпреки, че никой не му е отговорил!!!
Нека споделя, че при мен възникна същият проблем - вчера ми умря една от гупите. Беше с потъмнели очи и й се появиха по едно тъмно петънце отляво и отдясно на коремчето преди да умре. Стоеше целия ден на дъното на аквариума, като се местеше от време на време, но предимно все на по-скришни места. Не яде нищо, въпреки че се изкачи нагоре, когато хранех останалите.  Сега наблюдавам, че мъжката гупа, която все се буташе в нея от вчера е много вяла и апатична, въпреки че днес хапна от храната. Седи само горе и не мърда. Една от платите ми я носи въздушната струя и едва пази равновесие, също седи горе.  :'(  Направо незнам какво сбърках и каква е причината за всичко това.
А сега ще кажа и подробности за рибките и аквариума ми. Започнахме да отглеждаме рибки след огромно и постоянно желание от страна на дъщеря ми. Четохме около 1-2 месеца и асимилирвахме информацията, която ни беше необходима за целта. Четохме също и за болестите и за всичко останало. Купихме аквариума преди малко повече от 2 месеца.

--------------------------------------------------------------------------------
Обем на аквариума: 40 литра

Височина: 32 см

Грунд - не
Дебелина на дъното: около 3 см
Размер на камъчетата: 0,5 см

Осветление:

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):.......да....
Аераторна помпа (с гъба):.....не......
Вътршен филтър л/ч:.....да - ще дам малко по-късно параметрите му......
Външен филтър л/ч:....не.......
Система за СО2: .....не......

Филтрите работят(непрекъснато) или (изключвам ги за .... часа) -да

Дата на стартиране на аквариума:.....около 26.09.2012......

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни: сменихме филтъра  - от Mini filter на Resun с капацитет 200 л. на час със сегашния
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
...........

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:....при смяна на 1/3 от водата всяка седмица поставяме и DM 2 - Биостартер в необходимата  и предписана на опаковката дозировка.......

Вода
Сменяме по ...30 % на всеки..7..дни.
При смяната: Водата е престояла поне 48 часа. Водата е с температура ..26..градуса, подгрята и замерена като температура.
Температурата на водата в аквариума е ..25-26..градуса.

Храна
Видове храна:....Базова храна на Aquaria land - Italy , Sera Vipagram и Sera San като ги рдавам по редувам.......
Колко често храните рибките си:....2 пъти на ден - в 7,00ч. и в 18,00ч........
За колко време рибките изяждат порциите си:....около 3-4 минути, но част от храната пада по камъчетата.......

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:...около 10-15 %........
Колко % са бързо растящи:...8 %......
Колко плуващи:....тези, които са бързорастящи плуват вече отгоре с горните си пораснали части, но рибите много ги харесват и ги пасат непрекъснато, като част от опасаните растения им се късат сами листенцата, които аз отстранявам като ги видя......

Риби:
Полово зрели(видове, брой):....2 женски плати и 1 мъжка, вече 1 женска гупа и 1 мъжка........
Млади риби(видове, брой):....бебета  плати - 7 бр. в родилката, която е поставена вътре в големия аквариум........

Моля помагайте, благодаря на всички предварително!  *SORRY*

: 29.11.2012г 12:12ч
Забравих да пиша, че имаме потопяемо луминисцентно осветление, което е необходимо за рибоците и растенията.
: 29.11.2012г 12:12ч
Филтриращата ми помпа е SUNSUN HJ-532 със сила 5 W и дебит 350 литра в час, като тя също аерира въздуха в аквариума и дава силна въздушна струя.

kamikadze ZX7RR

Намали и храната .Пак може по 2 пъти дневно но в по малки количества(на половина да речем)
и бактопур!!

fiksi_06

kamikadze ZX7RR , много ти благодаря! Непременно ще го купя утре и започвам да давам според указанията на опаковката! Дано успея да спася някои от тях! Дъщеря ми много ги обича, а и ние също! Всяка от рибките си има име и ужасно ни е трудно да се разделиме с която и да било от тях! И храната ще им намаля на 1 път дневно! Благодаря ти още веднъж за съветите!  *THUMBS UP*

Similar topics (5)

53832

Започната от spark


Публикации: 1
Прегледи: 2249

32251

Публикации: 11
Прегледи: 4519

22944

Публикации: 10
Прегледи: 7624

9721

Публикации: 0
Прегледи: 3851

22001

Публикации: 4
Прегледи: 3973