• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 04:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

болни дискуси

Започната от suzuki, 28.01.2013 00:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

suzuki

колеги помогнете!! имам 3 дискуса (blue diamond,pigeon blood,red and whitee) от 2 дена диаманта си смени цвета до почти черно,кожата му стои като на лишеи и в областа между устата и очите му се появиха дупки,диша само с едните хриле а очите му имат нещо като перде гледам че и на др са започнали да му се появяват същите симптоми
Аквата  е 400л стартитан преди месец и половина филтър jbl-900 и още един вътрешен,осветление около 250вата aquastar i gro-luw (по равно) има вече доста растения, не съм слагал никакви препа рати за нищо,сменям около 40-50л бода на 1-2 седмици(различно)

aqua bg

Здравей,
Купи си Sera med Professional Flagellol и Sera Bactopur direct и третирай според указанието.
След приключване на лечението смени обилно(30%) вода и сложи активен въглен в канистъра за един ден.
Изхвърли въглена на следващия ден, измий добре канистъра и пълнежите му и започни да слагаш Sera Bio Nitrivec.

Ако имаш въпроси можеш да ми се обадиш на тел:0888/944 156 - Владо
www.varnadiscus.com - ферма за Дискуси

ogogogo

Този Дискус от снимката мисля че вече нищо няма да му помогне но,дано греша.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

S_mo

Каква е темпрературата? В тези 400 литра само 3 дискуса ли са?

Karaboevi

Колега да отглеждаш Дискуси си е сериозно занимание!!! Целият ти проблем идва от качеството и температурата на водата. Трябва да се сменя през 3-4 дена по около 30%. Дай малко повече инфо за аквата грунда обитателите и колко често храниш, за да помагаме с колегите!!! 

diskusi233

http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

Karaboevi

Аквата е много красива.Струва ми се че грунда е малко едричък и се задържа органика там (Ако може да споделиш с какво и колко пъти на ден храниш). Гиринухейлус аймуниери е КРАЙНО НЕсъвместим с Дискусите, защото като пораснат почват да смучат слузта от тях. Ако имаш тест лентички виш нивото на нитрати и нитрити и пиши.


grigor nakov

Мисля че проблема ти идва от водата,ако слагаш директно чешмяна вода е проблем.Трябва минимум 24 часа да престой за да се налива в аквата.Другият вариант PH-то да ти е паднало рязко.Послушай колегата от Варна Дискус и рибите могат да се спасят.Успех и ни дръж в течение  *privet*

nchokoev

Здравейте, грунда на колегата си му е добре ,но трябва да го сифонира. А относно рибките след смяна на вода ли се е получило,защото аз съм имал проблеми след смяна наводата и за няколко часа всички риби едва дишаха и се ослузиха, едвам ги спасих.препарата който ползвах е     
Aquarium Munster "Odi mor-P"

aqua bg

Това е при Одиниум.
В този случай щяха да пострадат всички.
По снимката съдя, че е бактериална инфекция предизвикана от вътрешни паразити.
За това препоръчах това лечение.
www.varnadiscus.com - ферма за Дискуси

suzuki

ами дискусите бяха 5 но тъй като скоро ги сложих в този аквариум и още при местеното докато бяха в един кош за 2-3 дни 2 от тях умряха( още един диамант и червен тюркоаз.)ами температурата е ниска 25-28 градуса,но аз аз ги гледам от 2 години по един и същ начин и никога до сега не съм имал проблем,мога да кажа че не полагам кои знае какви грижи за тях(както повечето акваристи),това което съм чел в нета наистина бих казал че е голяма философия и наистина не е лесно да имаш такива рибоци,но както казах от както ги имам не е имало проблем с тях.Преди 2 седмици сложих един корен (немога да кажа от какво дърво е но не е мангров) и понеже е доста дълъг и нямаше как да го изварявам направо до пуснах в аквариума, гледам още гупи 5-6бр 25бр неони и наи различни сомчета 5-6вида,това е основно,като растения има валиснерия,анубиаси,нумфея (червена и зелена),кабомба,паричка,роголистник и още 2-3 вида които незнам (скоро искам да сложа и ехинодоруси),от 20 дена можеби съм сложил отгоре и по дребен черен грунд,тъй като по цял ден съм на работа и храня след 5 часа по 3-4 пъти до към 11-12,осветлението работи м/у тези часове,а иначе използвам тубифекс,наи-вече тетра дискус,гранула на тропикал и astacolor на люспи.Ще послушам колегата от Варна и ще пробвам неговия начин,(не съм сигурен)но мисля че диамантите ги купих по миналото лято точно от него,с един приятел бяхме поръчали една работеща 2-ка малбото и на следващата седмица поръчах и една 2-ка диаманти,беше ми ги пратил по маршрутките за Бургас,но както и да е :) благо даря за съветите  ще пиша какво развитие ще има иииии дааа аквариума е същия :)

diskusi233

Не мислиш ли,че темперетурата за дискусите е -Много малка- се пак това е топлолюбива риба.Незнам дали съм прав,но някъде четох за дискусите,че при по-голямата темперетура рибата НЕ боледува често.

Като прибавяш нови риби във аквариума държиш ли ги малко под карантина,за по-сигурно..?
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

suzuki

ами знам че са топлолюбиви но все пак 2 години не е имало никакъв проблем с по ниската температура,когато прибавям др риби ги държа около 20 мин в торбичката като прибавя малко от аквариумната вода и после си ги пускам

pqko

колега като гледам дискуса на снимката,е доста зле,и аз гледах преди една година 3 дискуса ,бяха същата работа
абсолютно същите признаци за 5 дена си отидоха,дано извадиш късмет да ги оправиш.  :-)

Similar topics (5)

16243

Публикации: 2
Прегледи: 2915

987

Публикации: 13
Прегледи: 7870

53653

Започната от iordan1999


Публикации: 6
Прегледи: 2745

51095

Публикации: 1
Прегледи: 1905

49024

Започната от halifa


Публикации: 7
Прегледи: 2652