• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:56

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Болна Скалария - цепната горна перка...Снимки

Започната от Eniem, 16.05.2007 15:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Eniem

Здравейте... Преди около 4-5 дена забелязах че гръбната голяма перка на едната ми скалария е леко цепната на две в горната си част... Преди около 30мин  (докато хранех рибите) забелязах че въпросната рибка не яде с оснаталите... Почнах да гледам из аквариума къде може да се е скрила и видях че е застанала между стъклото и награвателя и въобще на мърда... Отделих я в 10л аквариум, в който капнах 5капки Сера Костапур (в момента само това имам)...Рибката е вече с напълно ценната гръбна перка (по дължина е сцепена цялата)... Кажете ми от какво може да е  и как и с какво да я лекувам!?
Ето снимката --->http://img517.imageshack.us/my.php?image=16052007568af8.jpg

assensi

Мисля, че ще е много полезно да кажеш с какви други рибки гледаш въпросната скалария. На мен ми прилича на леко пребита :-P

Eniem

Не ми се вярва.... рибките са: хелери, гупи, молинезии, тернеции, киери, 1 мъжка бета ,2рамирези, данио и 5неон-а... Не съм видял абсолютно никакви конфликти в аквариума (освен между двете рамирези)... След 1час в карантинен аквариум с 28градуса вода и третиран с Сера Костапур, скаларията изглежда поне по-жизнена и хапна малко... 

Кажете какво може да е... страничните плавници не са накъсани, само гръбния е цепнат на две... и забелязвам че отпред около муцуната има като червеникави рани..! Как да си спася рибката?

rookie_gyn

Нищо и няма на рибката. Някой може да и е помогнал за прическата. Това в никакъв случай не е заболяване.

Similar topics (5)

29680

Започната от filio


Публикации: 35
Прегледи: 17411

18689

Публикации: 0
Прегледи: 2509

6824

Публикации: 2
Прегледи: 3051

47662

Публикации: 0
Прегледи: 1765

16755

Публикации: 8
Прегледи: 5494