• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 20:05

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Болна рибка

Започната от joker80, 29.11.2008 20:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

joker80

зравейте, за съжаление нямах време да прочета всичко написано, но все пак се надявам да ми помогнете, стига да можете..:)
Една от рибите ми нещо не е в ред, имам я от около седмица. Плата е или хелер, не съм съвсем сигурна,  мъжка, дребна е за хелер (около 4 см без шипа), нямам идея за възрастта. Първите 3 дни се криеше по ъгълчета, зад камъчета и водорасли, стоеше неподвижно и не виждах да се храни. Мислех, че е стресирана или се крие от мъжкия хелер(аквариума, откъдето идва е бил гъсто пренаселен). Следващите два дни видях, че се качва до повърхността и се движи малко повече, тъкмо се зарадвах, че е посвикнала и е вече добре, когато преди малко забелязах, че шипът на опашката (доста слабо е изразен, ок. 1 см, в сравнение с мъжия хелер) изглежда като "разцъфнал" накрая, със стърчащи безцветни влакна, като по крайчетата им има някакви бели нещица. (чувала съм за гниене на плавници, но нямам идея нито как изглежда, нито дали се лекува.., нито дали в случая е това..., начинаеща съм..).Дойде с други 4 риби, които привидно са здрави и се държат нормално. Моля Ви, пишете ако имате някакви идеи и предложения..

Обем на аквариума:70 л

Височина:42

Грунд
Дебелина на дъното: 2 см
Размер на камъчетата: 0.5 см
Осветление:естествено
Филтрация
Аераторна помпа (без гъба)
Вътршен филтър л/ч:-няма
Външен филтър л/ч:-няма
Система за СО2: -няма

Дата на стартиране на аквариума:август 2008

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни няма, като изключим, че вчера сипах 15 л престояла вода

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:...........

Вода
Сменям по 15-20 литра  на всеки 30 дни.
При смяната: Водата е (престояла). Водата е със стайна  температура (20-22 градуса)
Температурата на водата в аквариума е 23-25 градуса.

Храна
Видове храна:дафния, чернодробна, витаминозна, сушен тубифекс
Колко често храните рибките си:1 път на ден, но последната седмица им сипвам и вечер, че станаха повече и не съм сигурна дали остава за всички
За колко време рибките изяждат порциите си:10 минутки - 15
Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения: 10
Колко % от дъното са бързо растящи:5
Колко плуващи:5

Риби:
Полово зрели(видове, брой):хелери - 3 женски, 1 мъжки; молинезии - 3 ж, 1 м; гупи - 3м; и болната рибка- плата или хелер 1 бр. м
Млади риби(видове, брой):хелерчета - 8 бр.
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):5 бр - 3-те гупи, 1 женски хелер и 1 бр-въпросният хелер или плата.

Деян

Снимай го.Така не е ясно.

Similar topics (5)

17685

Публикации: 6
Прегледи: 4743

44742

Публикации: 3
Прегледи: 2848

7979

Започната от a_altankova


Публикации: 0
Прегледи: 2610

34502

Публикации: 2
Прегледи: 3834

1295

Публикации: 12
Прегледи: 9474