• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 19:03

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

болна колиза

Започната от Halford, 15.04.2005 17:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Halford

имам колиза лалия (за мене мн мн мн красива риба) обаче забелязах, нещо мн неприятно.... появи се дупка на опашката... попринцип се регенерират... но тази се оголемява... в последсвие се появиха 2 дупки точно над очите... усните и също са на дупки  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :oops:
какво да правя... знам за такава болест при цихлиди... там се дава някви сера минерал салт... нещо такова, но аз нямам цихлиди в аквариума. Незнам какво да правя моля кажете какво да правя

Живко

kак така дупки?
колко са големи?дълбоки ли са?мърда ли нещо в тях?
Никой не се е родил научен.

Halford

ми дълбочки са... не сам видял да мърда нещо... ама усните и побеляха... :cry:  :cry:  начи дупките ги сложи около милиметър големи.

MAKAPOB

Погледни

http://aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=156&vid=3
http://aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=152&vid=3

http://www.miazoo.com/?m=f&a=3&e=view&d=315

Много е силно  да знаеш.Трябва да се сменя вода ( в упътването е указано)

Halford

ааа сигорни ли сме 4е е това... значи само колизата ми го има тва нещо... и тези дупки ще се затворят ли ??, и тея дупки по тялото сякаш няма има по главата по усните и на перката

MAKAPOB

От тук толкова.Трябва да се огледа за да ти се каже точно

Живко

я уточни язви ли има рабата или дупки.дупките изглеждат ли като рани.загнили ли са или просто има дупки,които са здрави на вид.
Никой не се е родил научен.

miTko

Halford, вашата вода не беше ли твърдичка? Изобщо виж параметрите на водата в аквариума преди да ръгаш лекарства.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Живко

Halford други колизи имаш ли?
Никой не се е родил научен.

Halford

Ааа бупките са си обикновенни дупки няма рани...
други колизи нямам, имах но мн мн отдавна... и... попринцип бургаската вода не е твърда ,до преди няколко дена PH ми беше 7, а днес бе6е 8  :cry:  :cry:  :oops:  подяволите от това ли е... лично според мене не може от едно PH да се надупчи ... но нз ако е от PH мисля че трябва да сменя водата.... но освен това.... или пак ако използвам препарат например PH- тези дупки ще се затворят ли ???

Живко

човече,
зададох куп въпроси,защото смятам,че практически нямаш абсолютно никакъв проблем.
всички лабиринтови имат куп рецептори по главата.
предполагам,че точно тях наричаш дупки,защото те са си дупки.погледни някоя колиза на приятел или в магазин и виж дали има същите.
проблема с опашката.
не бързай с препаратите.
на линка който ти е дал MAKAPOB си пише-тази зараза винаги си я има в аквариума.за да не се разболява рибките,условията за живот трябва да са оптимални.
гниене на плавниците се среща най-често когато аквариума е пренаселен.
ти най-добре трябва да знаеш какво не правиш както трябва и как да го оправиш.
за твърдоста.
рН не е еденица за твърдост.
водата в Бургас до колкото аз знам,не е много мека.
за да имаш такова рН,между 7 и 8 (мери се винаги по едно и също време от денонощието),значи водата ти е сравнително твърда.
предполагам,че си нахакал в аквариума рапани,миди и др. варовици.вероятно и грунда ти е морски,а не дай си боже от мидени черупки.
може да има друга причина,само предполагам. :wink:
Никой не се е родил научен.

Halford

благодаря ти за изчерпателния отговор. Същност грунда ми е от речен пясък, нямям никви миди и раковини, иам само един камък дето го зех от плажа.

Мн ти благодаря 8)  8)

Similar topics (5)

23241

Започната от ivan_251


Публикации: 3
Прегледи: 3244

15303

Започната от i4o


Публикации: 4
Прегледи: 2087

9710

Публикации: 0
Прегледи: 2232

39521

Публикации: 6
Прегледи: 3645

54711

Публикации: 0
Прегледи: 1492