• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 10:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Болна бета, помогнете!

Започната от siken, 20.03.2011 14:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

siken

Здравйте,
нова съм във форума и моля за помощ. Бетата ми се разболя. Рових се доста из интернет, но не успях да разбера какво и е и не знам как да я лекувам. За сега само съм я извадила в буркан. Преди 5-6 дена и се поду лявото око, смених 50% от водата в аквариума и окото се оправи, но след 2 дена  изскочи дясното око. Цялата му глава се поду и пожълтя. Под изпъкналото око има червена подутина. Изглежа ужасно. Ето няколко снимки (извинявам се за качеството, направени са с телефон).







Обем на аквариума: 56 литра

Височина:40 см

Грунд
Дебелина на дъното:4см
Размер на камъчетата:3мм

Филтрация
Аераторна помпа (с гъба): да

Дата на стартиране на аквариума: преди около 10 месеца

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
не

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: не

Вода
Сменям по 10 литра на всеки 10 дни.
При смяната: Водата е от чешмата направо и слагам SERA AQUATAN. Температурата на водата в аквариума е 27 градуса.

Храна
Видове храна:витаминозна, жив тубифекс, яйчна
Колко често храните рибките си: веднъж на ден


Риби:
5 неонки, 1 анциструс, гупи (може би около 25 вече) 2 женски бети, 1 мъжка бета, 4 ампуларии
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой): 30 гупи

Татарчев

Здравей. За съжаление може би ще загубиш рибката. Няколко препоръки за напред - не слагай толкова много риби наведнъж(30 гупи са много), претоварва се азотния цикъл (възможно е отравяне с амоняк/амоний), храни си рибките с маркова храна (Terta, sera, JBL...), сменяй вода по-често... Не пишеш за наличие на растения в аквариума ти...
Прочети "Често задавани въпроси" в менюто горе в ляво.
Поздрави и успех.

siken

За рибките разбрах вече, прочетох в последствие статията за азотния цикъл. А растения -  имам живи растения, не е силно залесен.

Тази снимка е стара, но растението в дясно сега е по-голямо, а на мястото на това в ляво има друго - папрат.

А все пак, какво и е на тази бета и ако ми се разболеят и други какво да правя?

Татарчев

Прилича ми на "pop eye"(изпъкнали очи), не съм сигурен, не съм се сблъсквал, нека по-напредналите да помогнат...
Можеш да прегледаш и това http://aquariumbg.com/forum/bolesti/kak-da-razberem-ot-kakvo-sa-bolni-ribkite/.
Поздрави.

siken

Благодаря, ще го прочета.
Поздрави и на теб.

siken

Бетата ми оздравя! Така и не разбрах какво и беше, но вече е добре.  :-)

Nikiengi

Много се радвам! Рибката е прекрасна!

Similar topics (5)

20199

Започната от BatV


Публикации: 3
Прегледи: 4457

55096

Публикации: 15
Прегледи: 6779

10850

Публикации: 3
Прегледи: 2588

40536

Започната от velis


Публикации: 7
Прегледи: 4333

3560

Публикации: 6
Прегледи: 5067