• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 00:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Болест при златни рибки

Започната от virgo, 10.09.2009 17:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

virgo

Обем на аквариума:......60.см....

Височина:.....38......

Грунд
Дебелина на дъното:....6см.......
Размер на камъчетата:...2-3см........

Осветление:.......18вата....

Филтрация - вграднеа фабрична немска с две гъби ситна и по едра, скоро сложих допълнителна стена за аерация като декор с
Аераторна помпа (без гъба):...........
Аераторна помпа (с гъба):...........
Вътршен филтър л/ч:...........
Външен филтър л/ч:...........
Система за СО2: ...........

Филтрите работят(непрекъснато).

Дата на стартиране на аквариума:..06.12.2008.........

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
......смяна на вода около 30-35% .....

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:...........

Вода
Сменям по .20 (33%)...литра (процента) на всеки..12..дни.
При смяната: Водата е (престояла)/(от чешмата направо). Водата е с температура ....градуса.
Температурата на водата в аквариума е ....градуса.

Храна
Видове храна:....гранули.......
Колко често храните рибките си:..1-2 пъти дневно.........
За колко време рибките изяждат порциите си:..остава храна.........

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:....изкуствени.......
Колко % от дъното са бързо растящи:......изкуствени...
Колко плуващи:....водорасли от днес......

Риби:
Полово зрели(видове, брой):....0........
Млади риби(видове, брой):....6 златни ( 2 с червени шапки, 2 черни, 2 жълти, 3 анцитруса)........
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):.......0....

Проблемът ми е че на всички риби над главичките има бял налеп или и аз не знам как да го класифицирам и се появи изведнъж. Днес съм сложил едно синьо лекарство 60 капки, FMС, водорасли и смених храната и водата. Може ли да ми определите какво им има дали това е ИХТИОФТИРУС и необходимо ли е да качвам температурата в аквариума, като в момента е около 27 градуса. Предварително благодаря.

Radinka

Качи снимки за да видим за какво става въпрос.Златните по принцип са издръжливи но като се има впредвид градусите на които ги гледаш и 60 литра ти е аквариума ли?Ако е ихтио щеше да има бели петна по цялото тяло и перките.
златарник,скаридарник и жабарник

Живко

Ихтио. Бели точки.


Бели петна. Гъбична инфекция.


Проблем е пренаселването и прехранването.
Проблема се решава с намаляване на броя на рибите и количеството на храната. Няколко дни рибите не се хранят. Аквариумът се почиства, като първо се сменя няколко дни поред 30-40% от водата с прилежно сифониране, но без да се мият филтрите, освен ако не са тотално осрани. В последният случай леко се изтупват от основният боклук. Ако се промиват, задължително е с аквариумна вода.

Ако има ихтио се измива всичко и се провежда лечение. Рибите не се хранят.
Никой не се е родил научен.

virgo

Изпращам снимки от проблемния аквариум... а някакви лекарства да купувам...Това бялото което е по главичките ми се струва че го има и на скаличката в средата по цялото продължение.....ама какво е оставям на вас

http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=cqs1252683449x.JPG

http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=bwy1252683553j.JPG

http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=opt1252683594p.JPG

http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=viu1252683664o.JPG

sliven

Видях, че имаш от багрилните=ФМЦ!Сложи повече от60капки.Докато се оцвети видимо Н2О.Изгаси лампата.Утре пак.Имаш гъбична инфекция.Не ги храни 2-3 дена!Махни жабата,кораба също!
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

virgo

Да ви кажа че бялото ми се струва понамаля на повечето малко, но едната от типично златните рибки, с най-много гъбички отгоре ми се струва не е мръднало това върху главата й. Днес ще сменям водата, около 40% ще махна и ще продължа със синьото. Мисля да им дам да хапнат малко... :) не са яли 4 дни

Similar topics (5)

5368

Публикации: 21
Прегледи: 9342

39610

Започната от nikeee


Публикации: 2
Прегледи: 2237

52574

Публикации: 20
Прегледи: 9341

1843

Публикации: 7
Прегледи: 4260

24895

Публикации: 7
Прегледи: 3348