• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 11:02

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

болест на неоните

Започната от devil2007, 25.02.2007 18:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

devil2007

25.02.2007 18:03 Last Edit: 26.02.2007 21:54 by Stas
купих си преди 3 дни 7 сини 3 черни неона и 3 кадринала.днес единия умря.мисла че ги хваща гниене.не е ихти но рибата си гние.първия път като си взех риби в стария аквариум пак 5 имах и 5 умряха от същото.какво да правя?


Преместена от "Други проблеми и препоръки".

theater

Възможно е от стресс при преместването да се получи гниене на перките.
На мен ми се е случвало точно с обикновен неон (Innesi). Третирах с метиленово синьо три поредни дни и се оправиха.
140л - харацини
http://starividri.org

devil2007

в един магазин ми дадоха някви жълти капки на сера.дано се оправят

devil2007

днес умря още един неон от сините.гледам че и на другите са им разядени перките и побеляли.имам 2 леера в аквариума и сомчета.какво да правя

x-man

Преди няколко месеца ми умряха по същия начин около 30 неона за две седмици по същия на по който казваш какво ли не пробвах и нищо не се получи, но другите ми риби оцеляха + черен неон. Дано да бъркам в преценката.
По-добре е да мълчиш и да те считат за глупак, отколкото да говориш и да премахнеш всякакво съмнение

devil2007

да малкия неон доста боледува.за втори път ми умират.сега ако искам да си взема други риби златни и колизи трябва ли да сменям всичката вода и да мия аквариума от болеста за да не ги хване гниене и другите риби?

iek

Ако пуснеш една снимка на аквариума и данни за него, мисля че ще получиш повече компетентни мнения.Така както пишеш, че смяташ да добавяш златни риби към неоните, ме навежда на мисълта, че си пропуснал да прочетеш този раздел :http://www.aquariumbg.com/forum/index.php?board=23.0
Не го приемай като упрек, а само като желание за помощ.

x-man

Цитат на: devil2007 - 26.02.2007 14:19
да малкия неон доста боледува.за втори път ми умират.сега ако искам да си взема други риби златни и колизи трябва ли да сменям всичката вода и да мия аквариума от болеста за да не ги хване гниене и другите риби?
мисля че това е болест само при малките неони, но дезинфекцията е задължителна на аквариума и растенията при смяна на рибите.
По-добре е да мълчиш и да те считат за глупак, отколкото да говориш и да премахнеш всякакво съмнение

devil2007

да приемам го като савет.ами казвам неоните ми загиват затова.значи трябва да махна всичката вода така ли?

x-man

Ако имаш възможност с лекарствата да увеличиш и температурата в аквариума 29-30 градуса.

: 26.02.2007г 15:03ч
Има едно лекарство което лекува неоновата болест, но трудно се намира. Аз обиколих целия град Варна но не намерих. Даже почти никой не беше го чувал. Казва се Фуразолидон (Furazolidone). И най-важното НИКОГА ПОВЕЧЕ НЕ КУВАЙ ОТ МАГАЗИН КОЙТО ТИ Е ПРОДАЛ БОЛНИ РИБИ ДАЖЕ НЕ ВЛИЗАЙ ТАМ КОЛКОТО И ДА ТИ СТРУВА ТОВА.
По-добре е да мълчиш и да те считат за глупак, отколкото да говориш и да премахнеш всякакво съмнение

devil2007

ок разбирам.сложих първо капки контра ихто.после видях че има гниене.взех от един магазин ми дадоха няколко капки да ги сложа.продавача до сега не е имало проблеми рибите ги взех в четвъртък.сега кофти че трябва да се вади всичката вода пак да наливам да варя грунда.ще мога ли сега да си взема златни 3 и 2 колизи?неоните сигурно ще ги хвърла довечера поне другите (коридоруси,гибицепс,анцитруси,леери)
аквариума е 75литра водата е 25градуса

x-man

Не бързай да взимаш още риби, изчакай да видиш другите риби дали няма да се разболеят. Една седмица поне. а неоните които са живи е грехота да ги изхвърлиш, та това си е убийство *STOP*
По-добре е да мълчиш и да те считат за глупак, отколкото да говориш и да премахнеш всякакво съмнение

devil2007

половината риби са бели и от там на другите им стана дупка и умряха.аз наи малко изкам да ги хвърля.искам другите да не се разболеят

x-man

Ако можеш ги отдели в по-малък съд и се опитай там да ги лекуваш там, но не възлагай много надежди. :-(
По-добре е да мълчиш и да те считат за глупак, отколкото да говориш и да премахнеш всякакво съмнение

devil2007

ами съдба-квото стане това.дано като взме златната да нямам проблеми с тяь.но ще изчакам някои ден.днес ще отделя неоните в по малък аквариум.кардинала дали и него да го отделям

Similar topics (5)

1843

Публикации: 7
Прегледи: 4260

49202

Публикации: 2
Прегледи: 1899

29253

Започната от Vempe


Публикации: 10
Прегледи: 4329

11753

Публикации: 9
Прегледи: 5510

25936

Започната от username_alex


Публикации: 6
Прегледи: 3619