• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 02:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Болест ли е това?

Започната от f1sh_m3n, 10.08.2009 00:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

f1sh_m3n

Здравейте колеги

Имам един проблем.Поне така си мисля.От 1-2 дни забелязвам,че на едната ми рибка - Барбус Конхониус,като чели и се белят люспите или по-точно и падат.Незнам как точно да го определя,но близо до опашката отзаде няма люспи на места.Също така и от 1-2 дни е доста надута.Като чели е преяла,а няма как да стане,защото си храня рибите равномерно по малки порции,докато им се яде и след това спирам с храненето,така по 2-3 пъти на ден.От доста време гледам Барбус Конхониус.Стадото е от 12 рибки,а и въпросната рибка е също от доста време.Споделете някакви мнения и съвети.Благодаря Ви предварително.

jodeci

Здрасти!
Това с люспите е най-вероятно болест, но ще оставя на по-компетентните тук от мен да си кажат мнението. Няма да е зле и да пуснеш 1-2 снимки, та да е полесно определянето.
Колкото до храненето - 2-3 пъти на ден си е повече от множко!  *CRAZY* Мисля, че трябва да попрочетеш още доста тук, във форума.
Един път на ден за възрастни рибки е достатъчно. И не повече отколкото могат да изядат за няколко минути. Както се бе изразил един колега - рибка от глад трудно умира...
Даже много специалисти препоръчват (и аз съм "За!") един път в седмицата или на десет дни еднодневна диетка.
Да стопят излишното!  ;-)
Успехи!!!
План За Вечерта:
1. Да си успокоя нервите.
2. Да поговоря със жената.
3. Да си успокоя нервите...

Живко

Специално при колхониусите често съм наблюдавал падане на люспите, без това да е проблем. Като се прибави обаче и подуването става притеснително. Все пак може и да не е заболяване.
Отдели болната риба в карантинен съд с добри условия и я наблюдавай ден два. Ако няма подобрение възможно е да е заболяла. Вероятно от Аеромоноза.
Пред вид риска от това заболяване препоръчвам отделянето на рибата. Почистване на аквариума, като се внимава да не се наруши баланса. За храненето ти казаха вече.
Никой не се е родил научен.

f1sh_m3n

Ок мерси много за отговора.Ще направя както казвате и ще видим резултатите. :-)

Similar topics (5)

12599

Публикации: 22
Прегледи: 9193

2311

Започната от chocho_service


Публикации: 11
Прегледи: 6289

40899

Публикации: 4
Прегледи: 5843

28361

Започната от Kidrauhl


Публикации: 1
Прегледи: 2162