• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.06.2024 02:28

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Болен Пангас

Започната от sportsman_86, 15.11.2009 14:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sportsman_86

Здравейте!
Можеби има и други подобни въпроси, които са ви задавали, но все пак да попитам *SORRY*
Днес забелязах, че по единия ми Пангас има бели ивици и петна и долната му перка леко е побеляла.
Мисля , че това е ихтио но не съм сигурен за сега не мога да ви покажа снимки, но ще се опитам. С какво да ги лекувам, дали да сложа препарата в общия аквариум в които има още един пангас ,няколко златни рибки и сомчета или да извадя пангасите отделно. Другият пангас също има една малка бяла точка на главата. Аквариума е 50л. и няма много растения. Рибките все още са малки. Ако някои е имал подобен проблем моля да ми помогне. Благодаря предварително.

mastiffs

И аз до скоро гледах пангас , на моя също се появиха 2 бели точки на главата отгоре следих го , но нямаше др белези за болест или нещо такова - жив и здрав си беше . Не разбирам много но ми се струва ,че при моя беше от стрес - много рибки , малко пространство и така  ;-)
По-древни от Рим, по-големи от всички в България - това е ПЛОВДИВ !

sportsman_86

моя единия само има бяла точка на главата, другия е по-зле както съм писал по горе. ако някой знае как да го излекувам да каже *HELP*

Alexfield

Белите точки по главата (по-скоро по муцуната) са белези от ударите на пангаса в стъклото. Моите по цял ден се бутат.
За другия пангас не мога да кажа. До сега не съм излекувал нито един пангас:
Умирали са въпреки лечението и са се оправяли сами без лечение.

П.П. При преместване на пангас от общ в карантинен аквариум, обикновено умира от стрес.

50 литра е малко за пангаси. Трябва ти аквариум с дължина поне метър, за да има къде да плуват.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

sportsman_86

ИЗЛЕКУВАХ ГИ. *YAHOO*  . взех си contra-ihtio и ето как процедирах. лечението протече 3 дни като днеска е четвътртия, слагах от препарата колкото пише в упътването и повиших температурата на 27 градуса на втория ден се видя подобрение, а вече рибката е почти напълно изчистена. благодаря за съветите. а за момента аквариума ще е този малкия 50л. все пак пангасите към 5 см. а след някой друг месец ще имам 140л.

Живко

Винаги съм твърдял, че за рибите ще е фатално, ако объркаш понятията "петно' и "точка" :-)

Пожелавам на пангаса да плува щастливо дълго време!
Никой не се е родил научен.

Alexfield

Е, то без снимки така става  :-D
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

ivanbgtoo

И аз имах точки на пангаса казаха ми да дигна градусите на водата с 1/2 градуса зависи  и се махнаха точките  :-)

vanko77777

Колега темата е от преди 4 години,  колегата сигурно отдавна е намерил начин да  излекува пангаса
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

Similar topics (5)

28240

Публикации: 4
Прегледи: 6394

23163

Публикации: 15
Прегледи: 7234

18898

Започната от hajigeo


Публикации: 4
Прегледи: 4097

48855

Започната от jorko_bg


Публикации: 3
Прегледи: 2430