• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.06.2024 03:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

болен дискус

Започната от diskus98, 22.05.2011 17:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

wwladoo

23.05.2011 14:30 #15 Last Edit: 24.05.2011 14:52 by wwladoo
Цитат на: diskus98 - 23.05.2011 10:49
здравей прочетели съобщението което вчера ти пратих
: 23.05.2011г 10:10ч
аквариума ми е 60 литра имам 3 дискуца,1 шишарка,1бета,3сома,1астронотус оцелатус и още 2 не незнам как се казват ако искаш мога да кача снимка на всяка от  тяж
: 23.05.2011г 10:10ч
храняги с една и съща храна тя е специална за дискуси да не избледняват

Мале,мале--не това не е овчарска салата,както ти е написал колегата--Това се казва,,Манджа с Грозде и за капак Меродия,, :-D
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

diskus98

сега забелязах че това не са петна а ухапвания или зажулване но все пак се оправя  *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO*

Дискус

Ще се оправи в мечти те ако не вземеш по-сериозни мерки.

diskus98

добре кажи какво да  направя @}->-- @}->--

wwladoo

23.05.2011 14:43 #19 Last Edit: 24.05.2011 12:04 by wwladoo
Цитат на: diskus98 - 23.05.2011 14:32
сега забелязах че това не са петна а ухапвания или зажулване но все пак се оправя  *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO*
Виж сега,вземи се заслушай в съветите на колегите--за литража и за съвместимост на рибите,ама май нещо не ти се слуша и сега се мъчиш да потулиш положението с увъртащи обяснения--ухапвания и т. н.,нали щото се излагаш--Да те рибите са си твои,в крайна сметка ти ще изгубиш някои,но моя съвет е не мъчи животинките. Подобрението е временно--знаеш ли, кога става така черен Дискус,т.е. потъмнява му кожата и с такива бели петна!!!! И с тази комбинация ми е интересно на каква температура ги гледаш рибките!!!Дискуси--Златна риба--и Астронатус--егати и комбинацията-- ;-) =-O :buff:
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

diskus98


wwladoo

Цитат на: diskus98 - 23.05.2011 14:45
26 градуса
Супер--Дискус на 26гр.--Златна риба на 26гр..Виж сега разбирам те,искаш да имаш всичко и ти харесват,добре ама така не може---ако искаш дискуси,вземи по голям литраж Аквариум,на малък до среден размер- се гледат на 30гр.--на максимален р-р може постепенно да се свали темп. до 29гр.,а някои приятели са рискували и до 28гр(обаче там е на риск)--иска се и хубава филтрация-Дискуса има специфичен начин на ядене,второ иска по често хранене на малките размери --което за други риби пък не е здравословно--Някои колеги гледат с УВ-лампа,някои не--аз предпочитам да не ги изнежвам с УВ(мое мнение неангажирам никой,това си е въпрос на преценка)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

diskus98

това му е другата страна  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

HEPOH

С този Астронатус ще става и по-зле, сам ли реши за тази комбинация от рибки? Като ги взимаше не ти ли обясниха за какво става въпрос? :-(
Търся мъжки Воален Анц. Албинос

deadline78

По добре подари дискусите на твой познат или ги продай много на високо си се хвърлил с тоя модел риби а и ако бях на теб 1во щях да гледам 5-6 хелера и 4-5 молинезии докато навлезеш в света на аквариста.Някои си мислят че е супер елементарно хоби а аз ще кажа че е най скъпото хоби!

Дискус

Наистина трябва да ги продадеш или подариш, защото само ги мъчиш.

wwladoo

Цитат на: diskus98 - 24.05.2011 08:42
това му е другата страна  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Това е болестно състояние на този дискус-потъмняване на кожата и този бял налеп като паяжина,иска лечение и да го подариш,трябва да се лекува!!!
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

diskus98

черните неса петна такава му е шарката а аз за бялото се притеснявам :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'

Дискус

Не му е такава шарката. Потъмнял е.

ogogogo

Този Дискус най-малкото е стресиран и,това не е нормалния цвят на тази риба.
Предполагам не си забелязал но съм почти сигурен че не се храни.Ще изкара на
"мускули " още известно време и ще отиде в порцелановия рай.
Убеден съм още че,с колегите си губим времето да обясняваме какво трябва и какво
не трябва да правиш защото явно не изкаш да разбереш.
А,това да ни послушаш е лесния начин,към трудния си се насочил с големи крачки.
Желая късмет на рибите ти,дано по-скоро се отърват от теб.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

Similar topics (5)

40567

Публикации: 1
Прегледи: 2561

12529

Публикации: 13
Прегледи: 8524

18501

Публикации: 11
Прегледи: 6361

8890

Публикации: 1
Прегледи: 3027

36012

Публикации: 0
Прегледи: 3676