• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
07.05.2024 19:48

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Болен Астронотус.

Започната от Денислав, 17.03.2012 00:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Денислав

Преди около 2 седмици ми подариха 1бр. Астронотус и 2бр.Паку.Астронотуса едва вчера за пръв път изяде 2 торни червея ,иначе пробвах да му давам свински черен дроб,пилешки сърца и няколко вида зеленчуци, но дори не ги поглежда,а от 3 дни насам започна и да си губи цветовете, и да прави много странни движения(отваря си страшно много устата и започва да се гърчи).Също още когато го взех перките му бяха доста упърпани.Незнам какво да правя мисля , че доста се мъчи:(
Аквариум-325 литра
филтър- 600 литра на час и 1бр. помпичка с дунапрен
вода- 27гадуса
лампа-1 бр.пура 36 вата

vanko77777

Колега, купи му храна за едри цихлиди и използвай търсачката има много писано за Астронотусите
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

zangievka

Цитат на: Денислав - 17.03.2012 00:53
Преди около 2 седмици ми подариха 1бр. Астронотус и 2бр.Паку.Астронотуса едва вчера за пръв път изяде 2 торни червея ,иначе пробвах да му давам свински черен дроб,пилешки сърца и няколко вида зеленчуци, но дори не ги поглежда,а от 3 дни насам започна и да си губи цветовете, и да прави много странни движения(отваря си страшно много устата и започва да се гърчи).Също още когато го взех перките му бяха доста упърпани.Незнам какво да правя мисля , че доста се мъчи:(
Аквариум-325 литра
филтър- 600 литра на час и 1бр. помпичка с дунапрен
вода- 27гадуса
лампа-1 бр.пура 36 вата
Здравей,Астронотусите са много жилави риби и  големи инатлии,попитай този който ти го е подарил с какво е хранено животното и му купи същото.Това ,че си отваря устата е нормално но можеш ли да обясниш какво точно е това гърчене ?А за перките може би е бил в аквариум с други цихлиди и са се били но може и плавнишите да гният.Погледни ги добре и виж като накъсани ли стоят или леко слепени в крайя.Ако са накъсани ще се оправят ако са слепени е гниене за да го оправиш ще ти трябва специален препарат.
Поздрави и успех  :-)
ПП-27 градуса е много оставия на 25-26 максимум

Денислав

Предният собственик ги гледаше в ужасно мизерна вода и доколкото знам им е пускал само гранули за кучета колкото да не умрат,а отварянето на устата е доста продължително(необичаино широко) в сащото време цялата се тресе и изглежда болезнено,но не сам сигурен.Днес изяде пак няколко торни червея, като някои от тях след време изплю ,също като цяло сега забелязвам , че всички риби много енергично дишат и бързо отварят и затварят усти сякаш не им достига въздух

zangievka

Цитат на: Денислав - 18.03.2012 02:02
Предният собственик ги гледаше в ужасно мизерна вода и доколкото знам им е пускал само гранули за кучета колкото да не умрат,а отварянето на устата е доста продължително(необичаино широко) в сащото време цялата се тресе и изглежда болезнено,но не сам сигурен.Днес изяде пак няколко торни червея, като някои от тях след време изплю ,също като цяло сега забелязвам , че всички риби много енергично дишат и бързо отварят и затварят усти сякаш не им достига въздух
Ами като за начало защо не направиш един тест на водата за да видиш какви са параметрите и дали са в норма.Смени им днес поне 30% вода и  следващите 3 дни по 10-20% ако аквариума е нов и не  е с установен цикъл е възможно N03 да е достигнал  много високи нива и за това да дишат учестено направи смяна задължително. :-)Моят астронотус постоянно си отваря устата и се засилва към стъклото забелязъла съм ,че правят така когато се почустват застрашени или се бият а понякогаи без причина(рибешка работа).Купи му гранулирана храна или на Сера или на Jbl и пробвай с нея взе ми му и витамини задължително те ще му помогнат да се закрепи.
Погледна ли плавниците и какъв цвят са изпражненията??
Поздрави и  Успех!!! :-) :-)

Similar topics (5)

32500

Започната от Nazgh0ul


Публикации: 3
Прегледи: 3999

24306

Публикации: 2
Прегледи: 2931

20164

Публикации: 12
Прегледи: 6557

36767

Публикации: 2
Прегледи: 3671

51390

Публикации: 3
Прегледи: 2820