• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.05.2024 09:09

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бели точици по перките?!?!?

Започната от miass, 01.02.2007 21:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

miass

Отглеждам златни рибки и сомчета и днес забелязах, че едната златна рибка има миниатюрни бели точици, леко издадени по опашката. Почти съм сигурна, че вчера ги нямаше. Какво да правя? Имам Baktopur na Sera, и в приложението пише, че това може би е признак на някаква бактериална инфекция, но пък ме е страх да го сложа защото аквариума е нов, макар и със стари компоненти вътре. Дайте ми съвет бързо! Моля!

Живко

Никой не се е родил научен.

miass

Значи по описанието по-скоро е Ихтиофтириус. Има ли някаква опасност ако сложа лекарство. Напатих си веднъж с малахитово май беше и ми измряха една камара рибки и сега малко ме е страх. Затова и искам съвет.

Живко

Ако спазваш дозировката за рибите няма опасност. Виж за растенията божа работа. Ако имаш.

По принцип лекарствата се смятат да действат оптимално във вода с неутрално рН. Постига се обикновено със частична смяна на водата.
По време на лечението се покачва температурата. Махат се филтрите. Засилва се аерацията. Намалява се или напълно се изключва осветлението, защото обикновено светлината разгражда повечето препарати.
След края на лечението, ако е успешно се сменя 50% от водата.
Те Сера си пишат всичко.
Никой не се е родил научен.

sandan

Цитат на: miass - 01.02.2007 21:24
Значи по описанието по-скоро е Ихтиофтириус. Има ли някаква опасност ако сложа лекарство. Напатих си веднъж с малахитово май беше и ми измряха една камара рибки и сега малко ме е страх. Затова и искам съвет.
Малахитовото зелено е опасно при предозиране,ползвай костапур на сера.

miass

Тази сутрин сложих бактапур и сега вече почти няма точки има останала само една или две/значи само по една от рибите забелязах точки/. Снощи след като изключих осветлението сложих витамин на Даяна Пет да им сложа ли и тази вечер / макар че пише да се слага само веднъж седмично / ама си мисля че при такава ситуация може би няма да им навреди. Какво ще кажете?

miass

Защо не ми отговаряте? :( Днес сутринта точиците почти не се забелязват. Снощи им сложих пак витамини по схема утре трябва пак да сложа лекарство - въпроса ми е дали да сложа костапур или да не слагам нищо и да видя дали са се излекували? Но пък така си мисля, че рискувам ако не са се излекували напълно да ги повтори? Какво ще кажете? Моля ви отговорете *UNKNOWN*

Живко

Как да пишем мила, като с бактопур се лекуват бактериални инфекции, а не паразитни.
Лекарството е костапур, ако ще ползваш продукт на Сера.
Едва ли някой знае какъв е ефекта от бактопура върху ихтиото.
За витамините да не говорим.
В момента лекуваш "краста" с лекарства за грипни усложнения.
На лекарствата на Сера обикновено пише да не се смесват.
По добре свърши курса с бактопур, ако няма усложняване на положението.
Ако рибите не се оправят ще ги изтормозиш и с костапур, след всички смени на водата, които ще направиш задължително.
Витамини не слагай.
Гледай да има добра аерация.
Никой не се е родил научен.

miass

Белите точици бяха като захарчета. Четох че в аквариума има бактерии на които рибите по принцип са устойчиви, но при стрес / скоро ги преместих в нов аквариум / организма им не устоява и се разболяват. Мисля, че сега е такава ситуацията и затова им сложих бактапур. Вчера ходих в магазина от който си пазарувам и ми казаха, че бактапур мога да смеся само с костапур и да го сложа веднага, ама на мен ми се стори, че ще им дойде в повече и не сложих костапур. Чела съм също че не трябва да се прекалява с препаратите, но сега си мисля дали да не сложа Токсивек на Сера за да се пооправи малко водата. Какво ще кажете?

miass

А и между другото аерацията на водата ми е много висока, повиших температурата около 29 / все пак са златни рибки/ да я повиша ли още?

Живко

Не увеличавай повече температурата.
Това, че точките са намалели нищо не означава.

Прочети това:
http://www.aquariumbg.com/forum/index.php?topic=1187.0

Ихтиото не е от тези бактерии, които поразяват риби със слаба имунна система.
То е паразит и по някакъв начин си го внесла в аквариума.
В магазините могат да ти кажат да смесиш и 10 препарата. Какво може пише на опаковката. Сера също така имат раздел в този форум и там можеш да попиташ тях дали да смесваш препаратите.
Никой не се е родил научен.

miass

Благодаря ти за вниманието - ще последвам съвета ти и ще погледна в секцията на Сера :-)

sandan

Цитат на: miass - 03.02.2007 10:33
Защо не ми отговаряте? :( Днес сутринта точиците почти не се забелязват. Снощи им сложих пак витамини по схема утре трябва пак да сложа лекарство - въпроса ми е дали да сложа костапур или да не слагам нищо и да видя дали са се излекували? Но пък така си мисля, че рискувам ако не са се излекували напълно да ги повтори? Какво ще кажете? Моля ви отговорете *UNKNOWN*
Ами на теб ти казват костапур ти слагаш витамини и бактопур ]:->

miass

Цитат на: sandan - 03.02.2007 20:51
Ами на теб ти казват костапур ти слагаш витамини и бактопур ]:->

Ами напротив - бях си започнала вече лечението с бактапур, когато ми казаха за костапур. И ако обичаш не се заяждай. Никой не е тук за да търпи такова отношение. Ако не даваш съвет по-добре не се намесвай с безмислени реплики.

bigbeer

преди 20-на години.. това ихтио.. ихтиофрираза или роза.. - абе бехме прости хора тогава.. а за сера не бяхме и чували.. го лекувахме с +30 градуса, сол и трипафлавин :) водораслите никога не издържаха.. и за това си държах един 40 литров акуариум затоплен.. и поджълтен :) за тази цел..

Similar topics (5)

60131

Публикации: 9
Прегледи: 27669

22670

Публикации: 1
Прегледи: 4818

14863

Публикации: 12
Прегледи: 7757

57950

Публикации: 0
Прегледи: 1436

51035

Публикации: 18
Прегледи: 7190