• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 09:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Хелерът ми е на дъното, почти неподвижен - ПОМОЩ СПЕШНО

Започната от Lily, 25.01.2005 06:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

N.Nobs

Цитат на: "nikolav"
Сигурен ли си? :wink: :twisted:

Герой :!: Получаваш моя глас за съмодератор на секция Водорасли :D
Дерзай :twisted:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

NikolaV

Цитат на: "N.Nobs"
Цитат на: "nikolav"
Сигурен ли си? :wink: :twisted:

Герой :!: Получаваш моя глас за съмодератор на секция Водорасли :D
Дерзай :twisted:
Мерси, мерси  :P
В момента вътре има едно брадясало малко анубиасче + 2 гладни сиамски водораслояда... Ще видим действат ли...

Lily

Ето, вече знам, че водорасли не искам да имам  :oops:  :oops:  :oops:
Представям си колко други глупости съм написала...

БЛАГОДАРЯ, ЧЕ МЕ ТЪРПИТЕ И ПОМАГАТЕ, И ОТГОВАРЯТЕ НА ТЪПИТЕ МИ ВЪПРОСИ! ОБЕЩАВАМ ДА ВИ ИЗПРАТЯ СНИМКА НА КВАЛИТЕТЕН АКВАРИУМ ЕДИН ДЕН  :wink:

dido

Не се спичай, всички сме минали по тоя път :-)

За да ни пратиш хубава снимка обаче, трябва да имаш аквариум поне 100-150 литра като минимум. От 30 л. аквариум нищо добро няма да излезе ;-)

Raven

със флорадепо във аквариум без растения гарантирано тръгват водорасли.
утре вечер мисля да мина през кимбайците и да взема няколко сиамци- дано свършат работа.ще взема 5 за проба ,ако бачкат съвестно ще взема още 5-10.

а съмодераторство в секция водорасли приемам само след изпит - теоретично препитване и практика- години труд и и познание съм вложил в тази област,искам заместника ми да е достоен :D
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

N.Nobs

Цитат на: "raven"

а съмодераторство в секция водорасли приемам само след изпит - теоретично препитване и практика- години труд и и познание съм вложил в тази област,искам заместника ми да е достоен :D

В такъв случай и аз искам.Заповядай в нас да ти покажа неща за който можеш само да мечтаеш.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

dido

SAE-тата определено са работяги. Вземи 10-на и няма да съжаляваш. Както не храниш риби ще са 100 % ефективни.

abaro

За Lili:
Това за "Отровителите" и връзката с теб е отчасти вярно. Просто твоя пост и това че попаднах на подходяща статия за превод ме амбицираха. Освен това ние тука акваристките много си ги уважаваме защото са много малко и се чувстваме като в казармата.
Аз мисля че в твоята ситуация намаш мого алтернативи.
1. Чакаш докато ти измрат всички рибки, изкарваш си аквариума (уж временно) на терасата и след 1 година го подаряваш много мръсен на някого.
2. Купуваш си (или си правиш ако можеш) нов по голям аквариум, поне 50-60-100 литра, слагш му грунд, вътрешен филтър, пускаш вътре 2 хелера и чакаш 3-4 седмици да се стабилизира. Междувременно разменяш златните рибки за 2 неонки или ги подаряваш на някого. Този вариант обаче е малко по скъп и иска желание. Но аз мисля че щом като не се отказа след първите няколко въпроса, желанието го имаш.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

chernobyl

Цитат на: "Lily"Ето, вече знам, че водорасли не искам да имам  :oops:  :oops:  :oops:

Надявам се рибките да са живи и здрави...
И на мен ми се струва, че става дума не за паразити и бактерии, а за отравяне. Така че - откажи се от високата температура; поддържай я на едно стабилно ниво (някъде между 22 и 26 градуса).

Златните рибки изобщо не се връзват в картинката - намери на кого да ги подариш. Неонката едва ли ще оцелее сама, абсолютно задължително е да й намериш поне 5-6 другарчета.

Сменяй по 2-3 литра вода всеки ден, докато рибките се съвземат. Откажи се от чернодробната храна засега. Не слагай абсолютно никаква химия във водата!

Вземи си растения (дано има на борсата :P), много ще са от полза. Надявам се, имаш в какво да ги засадиш, че иначе става сложно...

Успех!

hristo_kazarmov

според мен си вземи сера костапур и сера ектопур, сложи 20 капки цостапур и една чаена лъжичка ектопур, после след два дни повтори и след още два смени водата и готово. Казвам ти го защото имам аквариум и рибки близки до твоите. И си вземи водорасли, те поемат вредните вещества. Махни златните рибки

Similar topics (5)

10851

Публикации: 3
Прегледи: 2546

50916

Публикации: 2
Прегледи: 2864

30309

Публикации: 4
Прегледи: 5241

47937

Публикации: 6
Прегледи: 2946

24708

Публикации: 3
Прегледи: 3054